جمع‌آوری خاطرات رزمنده‌های دفاع مقدس یزد

no-thumbs

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد از جمع آوری خاطرات تمام رزمندگان و ایثارگران یزدی حاضر در جبهه‌های حق علیه باطل در هشت سال دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز سرهنگ محمد رجبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه یزد که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام شد، اظهار داشت: از استان یزد بیش از ۴۰ هزار نفر در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند.

وی افزود: از بین تعداد افرادی که از استان یزد در هشت سال دفاع مقدس به نبرد با دشمن بعثی پرداختند، بیش از چهار هزار نفر به فیض شهادت نائل آمدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد ادامه داد: پیش از این خاطرات رزمندگان در سطح فرمانده گردان‌ها و معاونان آنها به صورت پراکنده جمع‌آوری می‌شد.

رجبی ادامه داد: در حال حاضر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با اجرای طرح السابقون، در حال جمع‌آوری خاطرات تمام رزمندگان حاضر در جبهه‌های حق علیه باطل هشت سال دفاع مقدس است.

وی به زمان شروع جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با معضل منافقین و بعضی مشکلات داخلی روبرو بود، رژیم بعثی عراق جنگ تحمیلی علیه ملت ایران را آغاز کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد ادامه داد: در این نبرد نابرابر، ملت ایران در برابر رژیم بعثی و بیش از ۵۰ کشور و قدرت جهانی ایستادگی کرد و به پیروزی رسید.تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..