قیمت تورهای گردشگری «دومین شهر تاریخی جهان»+جدول

سفر به یزد چقدر خرج دارد؟/جاذبه‌های گردشگری یزد چیست؟

برای سفر کردن به شهر یزد و همسفر شدن با تورهای گردشگری این مناطق باید از 345 هزار تا یک میلیون و 320 هزار تومان هزینه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز یزد مرکز استان و شهرستان یزد در مرکز ایران است. این شهر بین رشته‌های شیرکوه و خرانق و در دشتی گسترده به نام دشت یزد- اردکان قرار گرفته ‌است. یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است.

یزد از جمله استان‌های تاریخی و منحصر به فردی است که با داشتن جاذبه‌های زیبا و کم‌نظیر، همه ساله گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود جلب می‌کند. ویژگی‌های متنوع طبیعت استان برای گردشگران داخلی و خارجی جالب و جذاب است، به طوری که طبیعت چند‌گونه و کاملاً متفاوت، یکی از پرجاذبه‌ترین دیدنی‌های این استان به شمار می‌رود. از یک‌سو پهنه‌های بیابان و تپه‌های ریگ‌روان و از دیگر سو و به فاصله نزدیک، ارتفاعات زیبای شیرکوه و ییلاقات سرسبز، دره‌ها و دامنه‌های آن و گوناکونی آب و هوا، از جلوه‌های جذاب برای تفریح و بهره‌مندی از طبیعت است.

در استان یزد بناها و فضاهای تاریخی، بازارها و سایر اماکنی که در بافت قدیم شهر قرار دارد، خود از جاذبه‌های تفریحی و گردشگری به شمار می‌رود. دومین شهر تاریخی جهان، برترین جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و میراث فرهنگی زیادی دارد که هر کدام از آنها می‌تواند به تنهایی جاذبه‌ای منحصر به فرد برای بازدید گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی و تاریخ ایران و جهان باشد.

جاذبه‌های گردشگری یزد از جاذبه‌های گردشگری در یزد می‌توان به آتشکده زرتشتیان، دخمه(برج سکوت)، میرچخماق، موزه آب، باغ دولت‌آباد، بازار سنتی یزد، چشمه آب گرم مرتضی علی یزد، آبشار دره‌گاهان تفت یزد، قنات زارچ، حمام خان، خانه لاری‌ها، مدرسه ضیائیه و… اشاره کرد که اکثر تورهای گردشگری بازدید از این مکان‌ها را در برنامه خود قرار می‌دهند. به طور کلی برای سفر کردن به شهر یزد و همسفر شدن با تورهای گردشگری این مناطق باید از ۳۴۵ هزار تا یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان هزینه کرد.یزدنگاه

یزد مرکز استان و شهرستان یزد در مرکز ایران است. این شهر بین رشته‌های شیرکوه و خرانق و در دشتی گسترده به نام دشت یزد- اردکان قرار گرفته ‌است. یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان است. یزد از جمله استان‌های تاریخی و منحصر به فردی است که با داشتن جاذبه‌های زیبا و کم‌نظیر، همه ساله گردشگران و مسافران زیادی را به سوی خود جلب می‌کند. ویژگی‌های متنوع طبیعت استان برای گردشگران داخلی و خارجی جالب و جذاب است، به طوری که طبیعت چند‌گونه و کاملاً متفاوت، یکی از پرجاذبه‌ترین دیدنی‌های این استان به شمار می‌رود. از یک‌سو پهنه‌های بیابان و تپه‌های ریگ‌روان و از دیگر سو و به فاصله نزدیک، ارتفاعات زیبای شیرکوه و ییلاقات سرسبز، دره‌ها و دامنه‌های آن و گوناکونی آب و هوا، از جلوه‌های جذاب برای تفریح و بهره‌مندی از طبیعت است. در استان یزد بناها و فضاهای تاریخی، بازارها و سایر اماکنی که در بافت قدیم شهر قرار دارد، خود از جاذبه‌های تفریحی و گردشگری به شمار می‌رود. دومین شهر تاریخی جهان، برترین جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و میراث فرهنگی زیادی دارد که هر کدام از آنها می‌تواند به تنهایی جاذبه‌ای منحصر به فرد برای بازدید گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی و تاریخ ایران و جهان باشد. جاذبه‌های گردشگری یزد از جاذبه‌های گردشگری در یزد می‌توان به آتشکده زرتشتیان، دخمه(برج سکوت)، میرچخماق، موزه آب، باغ دولت‌آباد، بازار سنتی یزد، چشمه آب گرم مرتضی علی یزد، آبشار دره‌گاهان تفت یزد، قنات زارچ، حمام خان، خانه لاری‌ها، مدرسه ضیائیه و… اشاره کرد که اکثر تورهای گردشگری بازدید از این مکان‌ها را در برنامه خود قرار می‌دهند. به طور کلی برای سفر کردن به شهر یزد و همسفر شدن با تورهای گردشگری این مناطق باید از ۳۴۵ هزار تا یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان هزینه کرد.

ادامه در تارنمای خبری تحلیلی یزدنگاه: (http://yazdnegah.ir/society/i/698)

بخش نظردهی بسته شده است..