تاکیدفرماندار یزد بر نهادینه کردن حقوق شهروندی

no-thumbs

فرماندار یزد با تأکید به اینکه باید تلاش کنیم تا گفتمان حقوق شهروندی در جامعه نهادینه شود،گفت: منشور فعالیت ما به عنوان کارگزاران نظام و دولت باید بر مبنای احترام به حقوق شهروندی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمحمود شاکری در جلسه کارگروه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی اقدامات صورت گرفته توسط حاکمیت را در راستای توجه به حقوق شهروندی دانست و افزود: رعایت حقوق شهروندی به مانند سکه ای دو طرفه است که نیازمند توجه و رعایت آن توسط مردم و مسئولین است.

وی ادامه داد: آگاهی و آشنایی مردم به حقوق خود در جامعه باعث می شود تا مسئولین به صورت دقیق تر به وظایف خود عمل نمایند.
شاکری شمسی با تأکید به اینکه فرهنگ مقوله ای مهم و پیجیده است که برای اجرای آن باید ابزارهای فرهنگی مناسب را در اختیار داشت خاطرنشان کرد: فرهنگ یکی از محورهای اساسی و زیربنای توسعه است و با توسعه فرهنگ سیاسی وحقوقی متقابل میان شهروندان است که حقوق شهروندی معنا پیدا می کند.
فرماندار یزد اظهار داشت: در بحث رعایت حقوق شهروندی می توان با افرادی که خدشه ای را به حقوق سایر همشهریان خود وارد می نمایند برخورد قانونی کرد.
وی با انتقاد از عدم معرفی الگوهای شایسته به جوانان اظهار داشت: متأسفانه در سال های گذشته جوانان ما با یک خلاء الگو مواجه بوده که این خود باعث شده تا آنها از افراد دیگری که هیچ سنخیتی با فرهنگ ایران اسلامی ندارد، الگو پذیرند.
شاکری شمسی با تأکید به اینکه باید تلاش کنیم تا گفتمان حقوق شهروندی در جامعه نهادینه شود تصریح کرد: منشور فعالیت ما به عنوان کارگزاران نظام و دولت باید بر مبنای احترام به حقوق شهروندی باشد.

بخش نظردهی بسته شده است..