زنانی با حقوق کمتر با انجام کار مردانه

no-thumbs

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه شغل‌های مردانه در اختیار زنان قرار می‌گیرد، گفت: تا زمانی که امنیت شغلی در بازار کار رخ ندهد به هدفگذاری 31 میلیون شغل تا سال 1400 دست نخواهیم یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز ابوالفضل فتح اللهی، اظهار کرد: زمانی که سرمایه‌گذاران و کارفرمایان شرایط مساعدی برای نیروهای کار فراهم کنند امنیت شغلی به وجود می‌آید و به تبع آن بازار کار به سمت رونق حرکت می‌کند.

 
وی ادامه داد: آنچه مسلم است برای کارفرمایان نیز باید شرایطی فراهم شود که بهره وری تولید بالا برود و کارگران احساس امنیت شغلی کنند و خلاقیت خود را بروز دهند.
 
نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور تصریح کرد: هم اکنون بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی تعطیل و به آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تبدیل شده ‌اند.
 
فتح اللهی ادامه داد: وقتی کارجویان جدید وارد بازار کار شوند با هجمه‌ای از نیروهای کار در پشت درهای بنگاه‌ها مواجه خواهیم شد که اولین ضررش این است که کارفرمایان به هر قیمتی و با کمتر از ظرفیت خود به جذب نیرو اقدام می‌کنند.
 
وی درعین حال با انتقاد از نحوه به‌کارگیری نیروهای کار زن در کارگاه‌ها اظهار کرد: متاسفانه برخی کارفرمایان با نازلترین قیمت و دستمزد ناچیز زنان را به کار می‌گیرند در حالی که این خلاف تمام مقاوله‌نامه‌های سازمان جهانی کار است که کشورمان تحت عنوان منع تبعیض به آنها پیوسته است.
 
فتح اللهی با اشاره به وجود تبعیض میان نیروی کار مرد و زن در کشور افزود: امروز می‌بینیم شغل‌هایی که باید به دست مردان سپرده شود با حقوق ناچیز در اختیار زنان قرار می‌گیرد در حالی که شرایط این کارها برای زنان مناسب نیست در نتیجه به مشاغل خدماتی روی می‌آورند تا گذران زندگی کنند.
 
به اعتقاد نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور، نیروی کار زن باید جایگاه خود را در شغل‌های همتراز با مردان پیدا کند.
ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..