شب شعر مولانا در اشکذر

no-thumbs

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر از برگزاری پنجمین شب شعر مولانا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز "هادی ملانوری" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشکذر با اعلام این خبر گفت:  از چهار سال پیش همزمان با سالروز میلاد مولانا جلال الدین محمد بلخی، شاعر نام آور و پرآوازه فارسی گوی ایران زمین و صاحب آثار گرانقدری چون مثنوی معنوی و دیوان شمس، مراسم شب شعر مولانا در شهرستان اشکذر با حضور و شعرخوانی جمعی از شاعران استانی برگزار می شده است.

رئیس اداره ارشاد اشکذر افزود: امسال نیز همزمان با روزبزرگداشت مولانا، پنجمین شب شعر مولانا در شهرستان اشکذر برگزار خواهد شد.

وی افزود: برگزاری مسابقات شعر ویژه شهرستان اشکذر در سه رده سنی زیر ۲۰سال، ۲۰ تا ۴۵ سال و بالای ۴۵ سال، مسابقات مشاعره در دو رده سنی زیر ۱۵ سال و بالای ۱۵ سال، شعر خوانی شاعران برگزیده شهرستان و اجرای موسیقی از برنامه های این محفل ادبی خواهد بود.

وی ادامه داد: این مراسم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر و موسسه فرهنگی هنری آسمان کویر اشکذر و همچنین مشارکت شورای اسلامی و شهرداری اشکذر، فرمانداری اشکذر و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برگزار خواهد شد.

ملانوری خاطر نشان کرد: برگزاری مشاعره با حضور تعدادی از مشاعره کنندگان استانی، سخنرانی در مورد مولوی و اجرای موسیقی نیز از جمله برنامه های جانبی این شب شعربوده می باشد.نسیم صادق

بخش نظردهی بسته شده است..