تجهیز ۸۰۰ میلیونی کتابخانه‌های کانون‌های مساجد یزد

no-thumbs

یکسری تجهیزات کتابخانه‌ای با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال تهیه و در حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به کتابخانه‌های کانون‌های مساجد استان ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز"علی غیاثی ندوشن " مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حاشیه این مراسم با اشاره به ارسال تجهیزات کتابخانه‌ای به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان یزد گفت: به منظور تجهیز و بهره‌برداری از کتابخانه‌های موجود در کانون‌های مساجد و همچنین استفاده اقشار مختلف مردم در مساجد از کتابخانه‌ها بیش از ۸۰۰ میلیون تجهیزات به این کانون‌ها ارسال شد.

وی افزود: این تجهیزات شامل قفسه کتابخانه، میز صندلی، بیش از یک هزار جلد کتاب بود که به تمام شهرستان‌های استان ارسال شد و به تناسب کانون‌های نیز این ارسال انجام شد.

"محسن رستگاری" مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان گفت: استان یزد دارای بیش از ۷۲۰ کانون فرهنگی هنری مساجد است که بیش از ۴۴۰ کانون دارای کتابخانه است.

وی افزود: از تعداد ۴۴۳ کتابخانه موجود در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد تعداد ۲۷۳ کتابخانه مخزن دارد و تعداد ۱۶۹ کتابخانه باز و تعداد یک کتابخانه نیز به صورت دیجیتال است.

رستگاری خاطرنشان کرد: تعداد اعضای کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد بالغ بر ۴۰ هزار نفر است و تعداد کتاب‌های موجود در این کتابخانه های نیز ۴۵۰ هزار جلد است.

وی ادامه داد: کتابخانه‌های مجوزدار تا پایان سال ۹۳ نیز ۸۵ باب و سهمیه کتابخانه ها مجوزدار استان در سال ۹۴ تعداد ۵۵ باب است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خاطرنشان کرد: شرایط مجوزدار شدن کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان یزد شامل مساحت، تعداد جلد کتاب و تعداد اعضاست.

رستگاری در پایان نیز گفت: در این برنامه نیز تعداد ۱۲۰ قفسه کتاب، ۱۲۰ صندلی، ۳۰ میز مطالعه، ۱۱۰ کارتن کتاب با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال به بیش از ۸۵ کانون فرهنگی هنری مساجد استان ارسال شد.

منبع: ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..