هاشمی: انتخابات اسفند ماه مهم است

no-thumbs

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بسیاری از شخصیت های معتبر، با سواد و تجربه دیده را می شناسیم که آماده حضور در انتخابات هستند و مردم بیشتر از همه منتظر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزرییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتخابات آینده مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را برای کشور و انقلاب بسیار مهم دانست و گفت: بسیاری از شخصیت های معتبر، با سواد و تجربه دیده را می شناسیم که آماده حضور در انتخابات هستند و مردم بیشتر از همه منتظر هستند

 
 آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصرامروز (پنج شنبه) درتالار نگارستان امام خمینی(ره) حسینیه جماران با اعضای دبیران و روسای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه های سراسر کشور دیدار کرد.
وی در این دیدار، دانشجویان و استادان را یکی از سرمایه های امروز و فردا کشور دانست واظهارداشت: زیرساخت ترین کار برای فراهم کردن توسعه پایدار هر کشوری، پرورش استعدادهای درخشان و جوانان در دانشگاه ها است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به اتفاقات این روزها در قبله اول و دوم مسلمانان، یعنی مسجد الاقصی و سقوط جرثقیل در مسجد الحرام اشاره کرد و گفت: اگر چه اتفاق کعبه، انتقاد سیاسی ندارد و یک عدم توجه به امنیت زوّار از سوء مدیریت است، اما درقبله اول مسلمانان، صهیونیست ها با برنامه، مسلمانان را تحت فشار قرار دادند و دنیای اسلام هم سکوت کرده است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به مطالبات و مسایلی که چند تن از استادان حاضر در جلسه مطرح کرده بودند، خاطرنشان کرد: پاسخ به موضوعات و شبهاتی که در محیط دانشگاه ها مطرح می شود، نیاز به اقدامات عملی دارد، چون در جامعه ما که سیاسی شده، مردم و جوانان دیگر فریب حرف و شعارهای بدون عمل را نمی خورند.
وی، دهه ۹۰ را برای انقلاب اسلامی بسیار مهم دانست و با ارایه تحلیلی از گذر کشور از انحرافی که در مسیر انقلاب ایجاد شده بود، یادآور شد: خیلی ها ایجاد زلزله سیاسی در انتخابات ۹۲ را به نام نویسی من منسوب می کنند، ولی واقعیت این است که مردم با بلوغ سیاسی و شعور انقلابی آن حماسه سیاسی را خلق کردند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری فضای جامعه در روزهای قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و نگرانی یک جریان خاص از موج انقلابی مردم گفت: مستند این ادعا، حرف های وزیر وقت اطلاعات در جلسه رسمی شورای نگهبان بود که با ابراز نگرانی از موجی که در جامعه ایجاد شده بود، می گفتند براساس نظرسنجی های ساعت به ساعت ما از سراسرکشور اقبال به فلانی، الان به ۷۰ درصد رسیده و اگر مهار نشود، بعید نیست به۹۰ درصد برسد که تمام رشته های ما را پنبه می کند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با تشکراز اقدام عقلانی طرفداران دکتر عارف درآن مقطع، تصریح کرد: عقل سیاسی و تشکیلاتی حکم می کند که وقتی مصالح عمومی و منافع ملی ایجاب می کند، احزاب و گروه ها باید از خواسته های جناحی خود بگذرند.
وی در ادامه سخنان خویش با اشاره به اصول مترقی قانون اساسی کشور، گفت: اگر همه اصول قانون اساسی را با رعایت همه خواسته های آن اجرا کنیم، همه مردم ایران با تعدد قومیت ها و مذاهب راضی خواهند شد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گلایه های اعضا از عملکرد بعضی از وزرای دولت، خاطرنشان کرد: در انتقاد باید همه شرایط را در نظر گرفت و من فکر می کنم دولت آقای روحانی با اشاره به موانع سیاسی و بهانه تراشی های مخالفان، در همین شکل قابل قبول بوده و حل پرونده هسته ای یکی از بهترین کارهاست.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، «برجام» را نقطه اصلی و سنگین امتحان مخالفان سیاسی دولت دانست و گفت: آیندگان قضاوت خواهند کرد که دولت یازدهم چگونه با تدبیر و امید، سایه جنگ، تهدید و تحریم را از فضای کشور دور کرد.
وی با اشاره به مباحث مخالفان و موافقان توافق هسته ای و برجام در آمریکا و اروپا، تصریحذکرد: دشمنان فهمیدند با سال ها تحریم به هیچ نتیجه ای نرسیدند و اگر ادامه بدهند، نه تنها نفعی نمی برند، بلکه ضررمی کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، مخالفان برجام در کشور را تندروهای مخالف منافع ملی و مردم دانست و یادآور شد: اگر بخواهند نظر موافق و مخالف خود را تا انتخابات اسفند ماه، ادامه دهند، مردم می فهمند و با حضوری مشابه انتخابات ۹۲ ، درس بزرگی به افراطی ها می دهند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با هشدار نسبت به هر اقدامی که باعث نا امیدی مردم در جهت عدم حضور در انتخابات می شود، گفت: عقلای قوم باید توجه داشته باشند که برگزاری انتخابات باشکوه برای کشور و انقلاب مهم است، چون انقلاب اتمام حجت خدا به مردم ایران است که باید همه چیز در شأن یک جامعه اهل بیتی باشد.
وی، انقلاب اسلامی را حکومت بی نظیر در جهان اسلام دانست و تصریح کرد: پس از حکومت پیامبر (ص) و حکومت چند ساله حضرت علی (ع)، سراغ نداریم که شیعیان، حکومتی براساس ساختار سیاسی خالص مکتب اهل بیت داشته باشند، هرچند بعضی از حکومت های شیعه مانند فاطمیان، ادارسه، بنی حمدانیان، علویان و آل بویه در مقاطعی بودند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ارایه تحلیل از چرایی و چگونگی پیروزی انقلاب اسلامی از خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷، به رهبری های بی نظیر امام(ره)، پیشگامی روحانیت و آگاهی تدریجی مردم اشاره کرد و افزود: نظامی براساس رأی مردم شکل گرفت که تمام بافته های سیاسی حکومت های کمونیستی شرق و سرمایه داری غرب را بهم ریخت.
وی با بیان خاطراتی از روند برخوردهای ساواک نسبت به مبارزان و به خصوص بزرگان روحانی در سال های زندان، گفت: در سال های ۵۶ و ۵۷ به خاطر ترس غربی ها از گسترش افکار کمونیستی، رژیم پهلوی فضای بازی را ایجاد کرد که مبارزین و مردم از همان فرصت استفاده و انقلاب را در تاریخ ثبت کرده اند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خفقان را در هرشرایطی باعث رنجش عمومی مردم دانست و ادامه داد: دیدید که مردم ایران علیرغم خفقان شدید، با غسل شهادت به خیابان می آمدند و از کشته شدن نمی ترسیدند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی خطاب به مسوولین نظام اظهارداشت: مردم ایران در تاریخ طولانی اسلام و ایران به وظایف خویش عمل کردند و الان وظیفه ما است که با توجه به مجموعه شرایط دور و نزدیک، کشور را بسازیم و زمینه را برای زندگی شایسته مردم فراهم کنیم.
وی به همه جناح های سیاسی توصیه کرد که از حرفی که مردم را برای حضور در انتخابات نا امید می کند، بپرهیزند، چون در حکومت های دموکراسی و مبتنی بر آرای مردم، انتخابات بهترین کار است.
در آغاز این دیدار، حجت الاسلام محسن رهامی دبیر انجمن، دکتر فرجی ها از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین، دکتر صادق از دانشگاه اردبیل، دکتر رعایایی از دانشگاه اهواز، دکتر صفاریان از دانشگاه تهران ضمن ارایه گزارشی از اوضاع فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاه های که هستند، به بیان دیدگاه های خود در مسایل مختلف، فضای باز دانشگاه، جنبش علمی و اهمیت انتخابات اسفندماه پرداختند.

بخش نظردهی بسته شده است..