با حضور مدیر کل صنعت ، معدن و تجارت استان یزد

نخستین جلسه کارگروه کارآفرینی در یزد

no-thumbs

نخستین جلسه کارگروه کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد با حضور مهندس علمدار، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان یزد در دفتر معاون پژوهشی این دانشگاه تشکیل شد.

دکتر حمیدرضا شرافت دبیر این کارگروه با اعلام این خبر به خبرنگار آنا گفت: پیرو بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه، امروز شاهد برگزاری اولین جلسه کارگروه کارآفرینی در دانشگاه آزاد یزد بودیم و با حضور اعضا تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی ویژگی دانشگاه کارآفرین را تربیت منابع انسانی ثروت آفرین ذکر کرد و گفت : دانشگاه های کارآفرین انسان هایی دارد که ارزشمند هستند و با داشتن ایده، ثروت ، دانش و تکنولوژی تولید می کنند و رسالت اصلی دانشگاه کارآفرین نیز تربیت منابع انسانی ثروت آفرین است که بتوانند دانش را به فناوری و فن آوری را به درآمد تبدیل کنند.

دبیر کارگروه کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد ظهور خلاقیت را پس از بازماندن تجربه دانست و گفت: خلاقیت جایی آغاز می شود که تجربه باز می ماند و اینجا اگر ابزار لازم یعنی رسانه ها و صنعت باشند، ایده، اطلاع رسانی شده و به ثروت تبدیل می شود.

شرافت با اشاره به سیاست کشورهای پیشرفته در جذب نیروهای نخبه گفت: در کشورهای پیشرفته گم شده ها ایده ها هستند و به همین دلیل بهترین امکانات را فراهم می کنند تا افراد ایده پرداز در آنجا حضور داشته باشند و با خیال آرام با در اختیار گذاردن امکانات خوب ایده های آنها را به ثروت تبدیل کنند و از این سرمایه گذاری میلیاردها دلار درآمد برای کشورشان کسب می کنند. در کشورهای توسعه یافته بهترین مرجع صنعت گر، اساتید دانشگاه هستند و همه باور دارند حرف استاد حرف آخر و حجت است و ما باید در جهت تقویت جایگاه اساتید به عنوان آخرین کارشناس و تبدیل ایده ها به ثروت با تمام توان فعالیت کنیم.

به گزارش آنا در این جلسه دکتر محمد میرجلیلی معاون پژوهش و فناوری واحد یزد ، مهندس علمدار رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت استان یزد، دکتر دهقانی اشکذری، مهندس زارع پور معاون عمرانی، دکتر صادقیان معاون اداری و مالی، خانم دکتر طباطبایی به عنوان عضو جلسه کارگروه کارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد حضور داشتند.

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..