‌یادواره شهدای فوتبالیست استان یزد برگزار شود

no-thumbs

مدیرفرهنگی هیئت فوتبال استان یزد با اشاره به اینکه ۳۰۰ شهید فوتبالیست در یزد شناسایی شدند، گفت: یادواره شهدای فوتبالیست استان یزد برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز کاظم سبحان‌زاده  با اشاره به ‌هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در این هفته باید انجام شود، بیان ارزش‌های شهید و شهادت به نسل جوان است.

وی منش پهلوانی را ویژگی بارز شهدای ایران اسلامی دانست و گفت: جوانان این مرز بوم در دوران هشت سال دفاع مقدس، برای دفاع از این خاک و ناموس خود، جانشان را در برابر حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی فدا کردند.

مدیر فرهنگی هیئت فوتبال استان یزد یکی از مهمترین قشرهای حاضر در دوران هشت سال دفاع مقدس را ورزشکاران دانست و گفت: در هر رشته ورشی که بررسی کنیم، می‌بینیم که تعداد زیادی از شهدا را شامل می‌شده و یکی از این رشته‌ها فوتبال است.

سبحان‌زاده با بیان این مطلب که ۳۰۰ فوتبالیست شهید در استان یزد شناسایی شده‌اند، گفت: ‌تاکنون در راستای بزرگداشت مقام این ۳۰۰ شهید بزرگوار یادواره اختصاصی شهدای فوتبالیست یزدی برگزار نشده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برگزاری یادواره‌های شهدا یکی از مهمترین لازمه‌ها و ابزارهای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است، باید با همکاری دستگاه‌های مرتبط، یادواره شهدای فوتبالیست استان یزد برگزار شود.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..