دیشب:

طوفان شدید سراسر استان یزد را درنوردید

طوفانی به سرعت بیش از 90 کیلومتر در ساعت دیشب در یزد آغاز شد و اغلب مناطق استان یزد را درنوردیده است و اکنون مرکز استان را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزورزش شدید طوفان، دید افقی را تا یک متر کاهش داده است و خودروها در اغلب خیابان‌های یزد متوقف شده‌اند. ورزش باد شدید سبب قطعی برق در مناطقی از شهرستان یزد از جمله شهرک دانشگاه، مناطقی از صفاییه، بلوار جمهوری و… شده است.

ورزش باد شدید سبب شده گردوغبار شدیدی در هوا پراکنده شود و آسمان و فضای شهر نارنجی رنگ شده‌اند و بوی خاک همه فضای شهر حتی درون خانه‌ها را فرا گرفته است.

ورزش باد شدید سبب شکسته شدن درختان در بلوارهای اصلی شهر و ایجاد ترافیک شدید در برخی نقاط شده و به نظر می‌رسد این شرایط تا ساعاتی دیگر در مرکز استان به پایان رسیده و به سایر مناطق استان تسری یابد.

اداره‌کل هواشناسی استان یزد نیز امروز با صدور اطلاعیه‌ای از وقوع این طوفان خبر داده بود و فردا نیز به احتمال زیاد شرایط جوی استان یزد به همین نحو خواهد بود.

هواشناسی از گلخانه‌داران و باغداران استان خواسته تا تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی به گلخانه‌ها و باغ‌های خود را در نظر گیرند.

منبع: فارس

بخش نظردهی بسته شده است..