۱۰۰۰ هیئت مذهبی در یزد به ثبت رسیده است

no-thumbs

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد با بیان اینکه خرافه از جمله مهمترین مشکلات هیئت های مذهبی در استان یزد است، گفت: بیش از 1 هزار هیئت مذهبی در استان یزد به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز دبه نقل از برنا حجت الاسلام و السملمین علی کارگر با اشاره به توسعه و گسترش هیئت‌های مذهبی در چند سال اخیر گفت: هیئت‌های مذهبی و عزاداری نقش موثری در به وجود آمدن و تثبیت جایگاه انقلاب اسلامی در کشور و جوامع بین‌المللی داشته‌اند.

کارگر افزود: تا کنون یک هزار و ۲۹۳ هئیت مذهبی محلی، دانش‌آموزی، دانشجویی، روستایی و با عناوین دیگر در سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد به ثبت رسیده، که از این تعداد یک هزار و ۱۹۵ هیئت ویژه مردان و ۹۸ هیئت ویژه بانوان است.

وی با اشاره به اهمیت توجه به جایگاه هیئت‌های مذهبی در فرهنگ بومی استان یزد تصریح کرد: از کل تعداد هیئت‌های ثبت شده در استان یزد ۹۱۵ هیئت ویژه مردان و ۶۳ هیئت ویژه بانوان، با تدوین برنامه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و تربیتی در طول سال فعال هستند.

وی ورود خرافه در هیئت مذهبی را از جمله توطئه‌های دشمنان دین اسلام و مشکلات هیئت‌های مذهبی در استان دانست و بیان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در راستای رسالت خود با برگزاری کلاس‌های آموزشی متعدد ویژه مداحان و مسئولان هیئت‌های مذهبی نسبت به جلوگیری از ورود خرافه به هیئت‌های مذهبی استان یزد اقدام کرده است.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به ضرورت تبیین نوع و محتوی اشعار در هیئت‌های مذهبی ادامه داد: مسئولان هیئت‌های مذهبی، مداحان و شاعران، سه رکن اساسی هیئت‌های مذهبی در یزد هستند.

به گزارش برنا،کارگر با اشاره به آموزش هر ساله بیش از ۱۵۰ نفر از مسئولان و مداحان شاخص هیئت‌های مذهبی استان یزد در آستانه ماه محرم ادامه داد: ۲۰ مهرماه امسال همایش توجیهی، ویژه هیئت‌های مذهبی استان یزد با سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی رئیس مجمع جهانی اهل بیت(ع) در یزد برگزار می‌شود.

بخش نظردهی بسته شده است..