۲۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در یزد منتشر شد

no-thumbs

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به اینکه بیش از ۳ هزار برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در یزد تدوین شده، از انتشار ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز محمد رجبی در نشست خبری با اصحاب رسانه یزد که به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به شرایط نامطلوب نیروی انسانی، اقتصادی و تجهیزات نظامی در جنگ تحمیلی با عراق گفت: در این جنگ، تمام کشورهای غرب و شرق به منظور دستیابی به اهداف شوم خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر متحد شدند.

رجبی با اشاره به اهمیت صادرات فرهنگ اسلامی و روحیه ایثار و شهادت به خارج از مرزهای ایران اسلامی افزود: بصیرت و آگاهی ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان نظام، دستیابی به تجهیزات پیشرفته نظامی، توان یاری رساندن به ملت‌های ستم دیده جهان، ولایت‌پذیری و تبعیت از مراجع دینی، از جمله مهمترین دستاوردهای نظام اسلامی ایران بعد از جنگ تحمیلی است.

وی نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ اسلامی و روحیه ایثارگری را مهم دانست و بیان کرد: رسانه‌ها در عصر امروز به عنوان پل ارتباطی ملت و دولت، عامل اصلی حرکت سریع سازمان‌ها در کشور هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد تصریح کرد: جاری بودن فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس، مهمترین و قوی‌ترین مانع تحقق توطئه‌های دشمنان در نظام اسلامی ایران است.

رجبی با بیان اینکه نصب بنر، پوستر و فضاسازی ویژه هفته دفاع مقدس در دستور کار تمام دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی استان یزد است، اظهار داشت:  در استان یزد بیش از ۳ هزار برنامه فرهنگی و آموزشی ویژه هفته دفاع مقدس از سوی دستگاه‌های مختلف استان تدوین شده است.

وی با اشاره به تدوین ۴۰ برنامه شاخص ویژه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان یزد گفت: شعارهای"ما می‌توانیم، با همدلی و همزبانی"، " روح روحانیت، علم و دانش پژوهی و سربازان"، "شهیدان، جانبازان، سلامت و فخرآفرینی"، " معنویت زنان، خانواده و سلامت"، " دفاع همه جانبه، جوانان، پشتیبانی مردمی"، " ولایت‌مداری، جهادگران و پیشکسوتان"، " وحدت ملی، دشمن شناسی و بیداری اسلامی" و " شعار فرماندهان عزت مداران" به عنوان شعار روزهای هفته دفاع مقدس طراحی و تدوین شده است.

رجبی اظهار داشت: تاکنون ۱۵۰ سوژه محتوایی در حوزه دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد تدوین شده، که در این سوژه‌ها برای تمام دستگاه‌ها و نهاد‌های استان یزد وظیفه‌ای خاص در راستای مأموریت کاری آنها در نظر گرفته شد.

وی افتتاح کانون فرهنگی هنری به نام شهدا در مساجد استان، برگزاری نمایش رزمی روایت عشق و خون در طول هفته دفاع مقدس در یزد، برگزاری نشست آموزشی روابط‌عمومی‌های استان با موضوع "رسانه" در امامزاده جعفر(ع) یزد، رونمایی از اولین نمایش موسیقایی دفاع مقدس با حضور ۶۰ نفر از هنرمندان برجسته استان یزد و برگزاری نمایشگاه اسناد دفاع مقدس به همراه پاسخ به سئوالات شرعی را از جمله برنامه‌های تدوین شده در روز اول هفته دفاع مقدس در استان یزد  عنوان کرد.

مدیرکل بیناد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان یزد، اجرای مراسم نمادین علم و مقاومت در مدارس استان، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم، غبارروبی و گلباران قبور شهدا توسط گردان‌های عاشورا، الزهرا(س)، بیت المقدس و کوثر، دیدار با خانواده شهدا، وصیت‌خوانی شهدا، همایش تجلیل از سربازان نمونه و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران با حضور معاون وزیر نیرو را از جمله برنامه‌های تدوین شده برای روز دوم هفته دفاع مقدس در استان یزد دانست.

رجبی با اشاره به چاپ ۲۰۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یزد خاطرنشان کرد: طبق آمار به دست آمده بیش از ۴۰ هزار نفر از مردم استان یزد در جبهه‌های جنگ حضور داشتند، که از این تعداد بیش از ۴ هزار نفر به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.

وی برگزاری برنامه کوهنوردی به مناسبت هفته دفاع مقدس، شب شعر دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه نقش ورزش در دفاع مقدس، پیاده‌روی خانوادگی از جوار شهدای گمنام امیر چخماق یزد تا شهدای گمنام خلدبرین، حضور سازماندهی شده حلقه‌های صالحین در نماز جمعه سراسر استان، برگزاری نشست نمایندگان زن کلیه دستگاه‌های استان، برپایی نمایشگاه شهدای زن، دیدار با ساکنان آسایشگاه جانبازان استان، برگزاری نشست‌های روشنگری با موضوع دفاع مقدس و ایثار و تشکیل اولین جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان یزد را از دیگر برنامه‌های تدوین شده در هفته دفاع مقدس در استان یزد عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره هنری دفاع مقدس به مناسبت در استان یزد گفت: تاکنون ۱۰۰ اثر هنری ویژه دفاع مقدس از شاعران یزدی به دبیرخانه جشنواره استانی شعر دفاع مقدس ارسال شده است.

رجبی رونمایی از ۳ عنوان کتاب جدید با موضوع دفاع مقدس را از دیگر برنامه‌های فرهنگی در هفته دفاع مقدس در استان یزد دانست و بیان کرد: تجلیل از فرزندان نخبه شهدا و ایثارگران، برگزاری ۵ محفل از مسجد تا شهادت، برگزاری نمایشگاه شکوه پایداری و دیدار از مادران از کارافتاده شهدا، از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان یزد است.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..