دکتر محمود گلزاری روانشناس در سمینار شادکامی دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

بیش از یازده و نیم میلیون نفر جوان مجرد در کشور

no-thumbs

در عصر کنونی ضرورت جدی دارد در سطح فرد ، خانواده و اجتماع روی مفاهیم مثبت چون شادی ، امید ، خوش بینی، عشق ، امید و هوش هیجانی کار علمی انجام شود .

به گزارش خبرنگار یزدی نیوز ، دکتر محمود گلزاری در سمینار یکروزه روانشناسی مثبت ، شادکامی که در محل سالن کنفرانس ریاست دانشگاه آزاد اسلامی یزد سخن می گفت اظهار داشت : ضرورت جدی دارد در سطح فرد ، خانواده و اجتماع روی مفاهیم مثبت ، شادی ، امید ، خوش بینی ، عشق ، معنویت و هوش هیجانی کار علمی کنیم و راهای برون رفت از مفاهیم منفی را ایجاد کنیم و این از کارهای دانشگاه هاست .

این عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه سخنانش گفت : هوش بالا خوشبختی نمی آورد و آمارهای زیادی نشان دهنده این است که افراد باهوش نیز در مقوله خلاف نقش داشته اند . اساتید با داشتن چهره های خوب ، برخورد مناسب و تأثیر گذار و کلام نافذ طوری رفتار کنند که شادی عمیق در روحیه و روان دانشجویان برجا گذارند .


مشاور ریاست عالیه دانشگاه در کنفرانس یک روزه شادکامی در دانشگاه ازاد اسلامی یزد با اشاره به باب دوم کتاب بوستان سعدی که در باب احسان است گفت : اساتید دانشگاه می توانند با احسان و نیکی ، صبوری ، اخلاق و پاکی خود الگوی مناسبی برای دانشجویان باشند و خود دانشگاه نیز باید به عنوان مجموعه ای که هیجانات مثبت تولید می کند اثر بخشی خوبی در زندگی داشته باشد.

در این نشست دکتر گلزاری ضمن اشاره به عضویت خود در شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی وهمچنین مشاور ریاست عالیه دانشگاه پیشنهاد داد تا دانشگاه آزاد اسلامی یزد محور همایش بسیار خوبی با عنوان راههای افزایش شادی و نشاط باشد.

گفتنی است دکتر اسلامی ریاست دانشگاه نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حضور جناب آقای دکتر محمود گلزاری مشاور وزیر و مشاور ریاست عالیه دانشگاه جناب آقای دکتر میرزاده از حضور ایشان در دانشگاه ازاد اسلامی یزد تقدیر و تشکر کرد و از پیشنهاد خوب ایشان تقدیر و تشکر نمود .

 

 

 

بخش نظردهی بسته شده است..