فرماندار یزد:

رفع مسائل زیست محیطی از جمله مهمترین خواسته شهروندان یزدی است

فرماندار یزد در اولین جلسه کارگروه بررسی مشکلات زیست محیطی گفت: شهروندان یزدی بارها در دیدارهای خود با مسئولین بر این نکته تأکید داشته و خواهان زندگی در شهری هستند که عاری از آلودگی های زیست محیطی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، اولین جلسه کارگروه بررسی مشکلات زیست محیطی با موضوع صنایع آلاینده مناطق جنوب‌ و شرق شهرستان با حضور فرماندار، معاون فنی و امور عمرانی و سایر اعضاء تشکیل شد.

" محمود شاکری شمسی " در این جلسه با بیان اینکه از جمله مهمترین خواسته مردم شهرستان و شهر یزد رفع مسائل و مشکلات زیست محیطی است گفت: شهروندان یزدی بارها در دیدارهای خود با مسئولین بر این نکته تأکید داشته و خواهان زندگی در شهری هستند که عاری از آلودگی های زیست محیطی باشد.
فرماندار یزد با اعلام اینکه شهرستان یزد با انواع تهدیدهای زیست محیطی روبرو است تصریح کرد: دستگاه های اجرایی مرتبط در مباحث زیست محیطی باید با اقدامات سنجیده و برنامه ریزی شده ، پاسخگوی انتظارات مردمی در این حوزه باشند.
وی در بحث کوره های آجر پزی تا کنون اقدامات خوبی صورت گرفته است افزود: در پایان سال ۹۳ با برگزاری جلسات مختلف با حضور دستگاه های ذیربط و با همکاری صنف فخار مقرر گردید حداکثر تا سه سال دیگر فعالیت کوره های دستی به پایان برسد .
فرماندار یزد اضافه کرد: از ابتدای سال گذشته تا کنون سوخت کوره های آجر پزی به یک دهم به نسبت مدت مشابه در سال های گذشته آن کاهش یافته که قطعاً تأثیراتی را در کاهش آلایندگی در هوا دارد.
"‌شاکری شمسی " افزود: شرکت گاز استان نیز براساس تعهدات قبلی خود در حال نصب انشعاب گاز برای واحدهای کوره پزی است.
عالی ترین مقام اجرایی شهرستان در بخشی دیگر به مشکلات زیست محیطی برخی از نقاط حاشیه شهر یزد اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در ابتدای سال گذشته برخی از نقاط مانند بلوار بهمن و منطقه کشتارگاه قدیم با محوریت فرمانداری و همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان ساماندهی شد.
فرماندار یزد افزود: نگهداری دام، ذبح غیرمجاز دام بدون در نظر گرفتن مباحث بهداشتی، پسماند های گلخانه ها ، توزیع کودهای حیوانی در مجاورت خیابان از مهمترین مباحث آلودگی زیست محیطی این مناطق است.
" شاکری شمسی " در پایان خواستار برنامه ریزی به منظور برگزاری جلسات به صورت مستمر و منظم در راستای رفع مسائل و مشکلات زیست محیطی شهرستان شد.
معاون فنی و امور عمرانی فرماندار یزد در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۳ به مباحث زیست محیطی و بهداشتی در شهرستان یزد توجه ویژه شده است اظهار داشت: یکی از مهمترین رویکردهای سند توسعه شهرستان سلامت و حفظ محیط زیست می باشد.
" امیر شاکری " افزود: تهدیدات زیست محیطی شهرستان یزد در آب، خاک و هوا می باشد که اگر در این خصوص اقداماتی نشود در آینده مشکلات بیشتری گریبانگیر شهرستان خواهد شد.
وی تصریح کرد: هدف از برگزاری جلسات کارگروه بررسی مشکلات زیست محیطی شهرستان پرهیز از کلی گویی و اقدام عملی دستگاه های اجرایی به صورت منطقه ای و محله ای خواهد بود.
" شاکری " همچنین در خصوص بحث کوره های آجرپزی نیز گفت: پس از امضاء تفاهم نامه میان صاحبان کوره و مسئولین شهرستان تا کنون برخی از کوره های دستی نسبت تغییر کاربری اراضی خود اقدام نموده اند.

بخش نظردهی بسته شده است..