درگذشت یکی از قدیمی‌های روابط عمومی

no-thumbs

استاد کاظم متولی از اولین فارغ التحصیلان دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی به دیار باقی شتافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزبه نقل از  ایسنا، زنده‌یاد کاظم متولی در سال ۱۳۱۷ در یزد متولد شد و در سال ۱۳۴۶ در اولین آزمون ورودی «موسسه عالی مطبوعات و روابط عمومی» که بعدا به «دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی» تغییر نام یافت در رشته روابط عمومی پذیرفته شد و این رشته کارشناسی تازه تاسیس دانشگاهی را در سال ۱۳۵۰ در ردیف اولین فارغ التحصیلان دانشکده به پایان برد.

حاصل یک عمر تحصیل و تجربه استاد کاظم متولی نگارش و چاپ بیش از یکصد مقاله در مباحث مختلف ارتباطات و روابط عمومی در نشریات تخصصی و عمومی و نیز نشر سه کتاب ارزشمند با عنوان: "روابط عمومی و تبلیغات"، "کارکردهای روابط عمومی" و "افکار عمومی و شیوه های اقناع" است.

وی در دهه ۷۰ همراه با برخی دوستان شاغل در دفاتر روابط عمومی سازمان‌ها به تاسیس و توسعه انجمن روابط عمومی و انجمن متخصصان روابط عمومی اهتمام کرد.

این استاد پیشکسوت در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ شمسی سال‌هایی را به امر تدریس دروس نظری و عملی روابط عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی و نیز دانشکده علوم ارتباطات علامه طباطبایی تهران اشتغال داشت و همچنین با ارائه مقالات و سخنرانی‌های بدیع و کاربردی در بسیاری از سمینارها و همایش‌های روابط عمومی و ارتباطات فعالانه شرکت کرد.

استاد کاظم متولی روز شنبه، ۲۱ شهریور ماه ۹۴ در سن ۷۷ سالگی دار فانی را وداع گفت.

بخش نظردهی بسته شده است..