تهیه بانک اطلاعات املاک شهر احمدآباد

no-thumbs

شهردار شهر احمدآباد در شهرستان اردکان از اجرای طرح ممیزی املاک برای نوسازی و ساماندهی بایگانی املاک این شهر خبر داد و افزود: این طرح با هدف تهیه بانک اطلاعاتی از املاک شهر، از اول شهریورماه آغاز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از  همشهری «حمیدرضا تقوی» افزود: داشتن اطلاعات دقیق و بهنگام از شهر لازمه برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری در حوزه مسائل شهری است.
به گفته وی، در حال حاضر تهیه و گردآوری اطلاعات املاک شهر احمدآباد با توجه به گسترش و پیشرفت استفاده از فناوری اطلاعات در حداقل زمان و به صورت مطلوب انجام می‌شود.
تقوی هدف از انجام ممیزی املاک این شهر را اجرای قانون نوسازی، تولید بانک اطلاعات و کروکی از آخرین وضعیت املاک و معابر شهر عنوان کرد. وی افزود: نتیجه ممیزی، تهیه یک بانک کامل اطلاعات شهری است و در ضمن می‌توان با اطلاعات دقیق‌تر به برنامه‌ریزی منظم‌تری درباره نقاط مختلف شهر دست یافت.
شهردار احمد‌آباد همچنین با اشاره به آغاز فعالیت پرسشگران ممیزی شهرداری از اول شهریورماه گفت: این پرسشگران با ارائه کارت شناسایی معتبر برای کسب اطلاعات لازم به محل سکونت و کسب شهروندان مراجعه می‌کنند.
وی از شهروندان شهر احمد‌آباد خواست برای اجرای هر چه سریع‌تر طرح مذکور با ارائه مدارک مورد نیاز، با پرسشگران واحد نوسازی شهرداری همکاری کنند.
تقوی گفت: بر اساس قانون عمران و نوسازی شهری، شهرداری‌ها موظفند هر ۵ سال یک بار به ممیزی املاک شهر اقدام کنند و شهرداری احمد‌آباد نیز با هماهنگی شورای شهر، اجرای این طرح را در دستور کار قرار داده است.

ادامه مرمت آسفالت خیابان طریق‌الرضا(ع) تفت
شهردار تفت از ادامه مرمت آسفالت خیابان طریق الرضا(ع) خبر داد و افزود: این فعالیت در حال حاضر در خیابان اصلی محله‌های تل مختار و باغ مورتین آغاز شده است.
به گزارش همشهری «محمدصادق صادقی» افزود: عملیات زیرسازی و آسفالت مابقی خیابان طریق‌الرضا(ع) تفت که از محله‌های «تل مختار»، «باغ مورتین» و انتهای محله «گرمسیر» عبور می‌کند، نیز آغاز شده است.
وی افزود: این خیابان که یکی از ۳ خیابان بزرگ تفت است، در سال‌های متمادی به دلیل قرارگیری در حاشیه شهر کمتر مورد توجه بوده که در دوره چهارم شورای شهر در اولویت مرمت و بهسازی قرار گرفته است.
به گفته صادقی، بخشی از آسفالت خیابان واقع در محله گرمسیر، سال گذشته مرمت شد و ادامه مسیر در محله‌های باغ مورتین و تل مختار به دلیل انجام خدمات و حفاری‌های شبکه فاضلاب از سوی شرکت آب و فاضلاب به امسال موکول شد. وی ادامه داد: اکنون با این‌که مراحل پایانی شبکه فاضلاب دراین محله‌ها در حال انجام است، عملیات جمع‌آوری آسفالت فرسوده، زیرسازی و آسفالت مجدد مسیر، در دست اقدام است.
این مسئول عملیات مرمت آسفالت خیابان طریق‌الرضا(ع) را شامل ۲۰ هزارمترمربع اعلام کرد و افزود: با توجه به کوهستانی بودن جاده، عملیات زیرسازی و آسفالت این مسیر به زمان بیشتری نیاز دارد.
شهردار تفت اظهار امیدواری کرد که این مسیر برای تسهیل تردد شهروندان در محله‌های مذکور، تا ۲ ماه دیگر به طول کامل به بهره‌برداری برسد. وی افزود: این عملیات شامل کوهبری، نقشه‌برداری، جمع‌آوری آسفالت فرسوده، خاک‌ریزی، زیرسازی مجدد و آسفالت است که پیش‌بینی می‌شود برای اجرای آن به ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز باشد. صادقی با اشاره به نظارت شهرداری بر عملکرد پیمانکار گفت: اعتبار اجرای این طرح، از محل اعتبارات داخلی شهرداری تامین می‌شود.

بخش نظردهی بسته شده است..