طرح بوم گردی در استان یزد راه اندازی شد

no-thumbs

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد با اشاره به ضرورت ارتقاء بحث اقامتی استان یزد به منظور ارائه خدمات شایسته به گردشگران خارجی گفت: طرح بوم گردی در استان یزد راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمحمد مهدی شرافت با بیان اینکه گردشگری موتور محرک میراث فرهنگی و صنایع دستی در استان یزد است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی یزد در صنعت گردشگری در دستور کار اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: شروع به کار دستگاه احرامی بافی و راه اندازی ۱۰ کارگاه آموزشی کاربافی در یزد با حضور ۱۷۰ نفر از فعالین حوزه صنایع دستی، از جمله اقدامات انجام شده در راستای توسعه و حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی استان یزد است.

شرافت با اشاره به اهمیت ارتقاء کیفی و کمی هتل های استان یزد افزود: دریافت مجوز ساخت هتل ۵ ستاره با ۲۶۰ اتاق از کمیسیون ماده۵، شروع مراحل اجرای هتل ۵ ستاره اردکان، شروع عملیات اجرایی ساخت  هتل میبد، اجرای ساخت هتل ضیافت در یزد، اتمام طرح توسعه هتل مشیر یزد به منظور افزایش ۳۵ اتاق مهمان و اجرای طرح های پردیسان در شهرستان های تفت و ابرکوه، از جمله اقدامات انجام شده در راستای ارتقاء محل های اقامتی استان یزد است.

وی اختصاص ۱۰۰ وام مرمتی بافت تاریخی به استان یزد و راه اندازی طرح اقامت های بوم گردی در استان یزد را از دیگر برنامه های در دست اقدام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد عنوان کرد.

وی با اشاره اهمیت اجرای آموزش های تخصصی در حوزه صنعت گردشگری در استان یزد تصریح کرد: اجرا و تدوین برنامه های مستمر و گسترده آموزش های عمومی در راستای توسعه صنعت گردشگری، در استان یزد ضروری است.

شرافت با اشاره به ضرورت جلوگیری از بحث ایجاد نارضایتی عمومی در مسیر توسعه صنعت گردشگری بافت تاریخی ادامه داد: ارائه تسهیلات ویژه سازمان میراث فرهنگی به مالکین منازل مسکونی بافت تاریخی، به منظور در اختیار گذاشتن بخشی از فضای زندگی خانواده های یزدی، برای اسکان مسافران و گردشگران، از دیگر اقدامات شاخص در حوزه ارتقاء خدمات اقامتی در استان یزد است.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون ۳۰ مجوز مربوط به آماده سازی، بخشی از منازل مسکونی واقع در بافت تاریخی برای اسکان مسافران و گردشگران خارجی از سوی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان یزد صادر شده است.برنا نیوز

بخش نظردهی بسته شده است..