راه اندازی مرکز تحقیقات و آموزش دیابت در میبد

no-thumbs

معاون فرماندار میبد با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به دیابت در استان یزد، گفت: مرکز تحقیقات و آموزش دیابت در میبد راه‌اندازی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزسیدمحسن فلاح در نشست کمیته بیماری‌های خاص این شهرستان مقوله بهداشت و سلامت را مهمترین مساله جامعه عنوان کرد و با بیان اینکه مرکز بهداشت و درمان باید همواره خانواده‌ها را نسبت به خطرات بیماری‌ها ازجمله دیابت آگاه کند، اظهار داشت: با آگاهی بخشی و آموزش می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در شهرستان مدیریت کرد.

وی با بیان تعداد ۲۳ مسجد در شهرستان میبد به کانون آموزش بیماری‌های دیابت تبدیل شده، گفت: برای کاهش آمار بیماری دیابت در شهرستان نیازمند راه‌اندازی مرکز تحقیقات و آموزش دیابت هستیم.

فلاح برگزاری هماش‌های دیابت، مشاوره و بهره‌گیری از شخصیت‌های علمی را در تبیین خطرات بیماری دیابت مهم دانست و افزود: آزمایشات ژنتیکی هموفیلی در شهرستان راه‌اندازی شده و انجام آزمایش‌های تالاسمی هم تا دو هفته آینده در مرکز تحقیقات ژنتیک میبد راه‌اندازی می‌شود.

معاون فرماندار میبد با اشاره به آمار بیماری‌های دیابتی و کلیوی در شهرستان میبد گفت: با توجه به اینکه هزینه بیماری‌های دیالیزی بسیار بالاست با تغییر سبک زندگی، تغذیه مناسب و ورزش می‌توان آمار بیماری‌های خاص در شهرستان را کاهش داد.

وی ایجاد پارک‌های محلی برای ورزش، ثبت بیماران خاص و مشاوره در مراکز عمومی را از راه‌های پیشگیری از بیماری‌های خاص برشمرد.

فلاح بر ارائه گزارش جامع از وضعیت بیماران خاص در شهرستان و بازدید از بخش‌های دیالیز بیمارستان تاکید کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۲۰۰ بیمار تخت‌گرا در شهرستان میبد تحت درمان هستند.

منبع: تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..