مشاور طرح های بزرگ عمرانی کشور:

فرصت ایجاد ایرلاین یزد در دوران پساتحریم‎

مشاور طرح های بزرگ عمرانی کشور گفت: یزد پتانسیل بالایی در جذب سرمایه‌های خُرد مردم دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز "محمد رضا رفیعی" در جمع مسئولان سازمان مدیریت با اشاره به این که یزد پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری دارد و باید برای توسعه آن از مردم کمک گرفت، گفت: گردشگری ۶۰ حوزه فعالیت دارد که یزد زمینه خوبی در گردشگری سلامت، مذهبی، تاریخی، طبیعی و غیره دارد.

وی افزود: ایجاد طرح‌های بزرگ گردشگری در یزد با ورود دولت میسر نیست و می‌بایست از سرمایه مردم برای توسعه این بخش کمک گرفت.

رفیعی تصریح کرد: یکی از راه‌های جذب سرمایه های بزرگ برای این طرح‌ها، ایجاد شرکت سهامی عام است تا بتوان پول‌های خُرد را جمع‌آوری کرد.

وی اضافه کرد: سه عامل شامل موسسین خوشنام و معتبر، ارائه طرح جامع توجیهی اقتصادی و فنی و پشتیبانی مناسب از سوی مسئولان استان در موفقیت این شرکت سهم بسزایی دارد.

رفیعی گفت: مجموعه این عوامل، خواهد توانست اعتماد مردم را برای جذب پول های خُرد جلب کند.

وی گفت: این شرکت باید بتواند در عرض یک سال با پشتوانه مناسبی که از طریق چهره‌های سرشناس و معتمد یزدی جذب خواهد کرد، هزار میلیارد تومان جذب سرمایه کند.

رفیعی در بخش دیگری از سخنان خود، ایجاد ایرلاین اختصاصی یزد را در راستای توسعه بحث گردشگری استان موثر دانست و گفت: در حال حاضر امکان خرید هواپیماهای ایرباس مهیا شده و می‌توان از این طریق، پروازهای یزد را به مقاصد اروپایی و آسیایی کلید زد.

این مشاور طرح‌های عمرانی با اشاره به معوقات ۹۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌های کشور، دلیل اغلب آن را قفل شدن سرمایه‌ها در زمین و مسکن و طرح های غیرمولد عنوان کرد.

رفیعی، همچنین خواستار تشکیل کارگروهی برای توسعه گردشگری استان یزد شد.

"هادی ملانوری" رییس دبیرخانه انجمن های تخصصی و صاحبنظران توسعه استان یزد هم در این جلسه با بیان این که یزد پتانسیل بالایی در بحث گردشگری دارد، تصریح کرد: این حوزه رقابت ناپذیر است و هر منطقه وضعیت منحصر بفردی دارد.

وی همچنین از ادامه نشست‌های اینچنینی در حوزه گردشگری استان خبر داد و گفت: سازمان مدیریت سعی خواهد کرد تا نگاه تخصصی خود را به پتانسیل‌های استان ارائه کند.

"محمد مهدی آراسته" مشاور فرماندار یزد هم در این دیدار با مهم خواندن نگاه کامل و جامع در ورود به مقوله گردشگری گفت: باید در طرح جامع توسعه گردشگری استان، مسائلی از جمله نقش شهرداری، میراث فرهنگی، انجمن های گردشگری، آموزش های لازم به مردم در مواجهه با گردشگران خارجی و غیره دیده شود.

وی همچنین ثبت جهانی را به علت ثبت یزد در مقاصد جهانی، در ایجاد موج سفرهای خارجی به یزد مثمر ثمر خواند.

گفتنی است؛ معاونان توسعه مدیریت و آمار اطلاعات و جمعی از کارشناسان سازمان مدیریت در این نشست حضور داشتند.ایسنا

بخش نظردهی بسته شده است..