امام جمعه یزد:دشمنان به دنبال ایجاد دودستگی

no-thumbs

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه دشمنان بدنبال جلوگیری از استقلال و خودکفایی ایران هستند ، گفت : دشمنان برای تحقق اهداف خود به ایجاد دودستگی و دوگانگی در جامعه و تقویت شبکه های حامیان غرب روی آورده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز،آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد با تاکید بر اینکه استکبار خواستار مخدوش کردن و مهار مدیریت جمهوری اسلامی در عرف بین المللی منطقه است، افزود : دشمنان ابتدا بدنبال نفوذ و سلطه بر کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و لبنان هستند تا پس از آن سراغ ایران بیاید، از این رو نباید در مقابل آنها سکوت کنیم.

وی اظهار کرد : رصد دقیق و دید وسیع مقام معظم رهبری و استقامت نیروهای نظامی ایران سبب نگه داشتن و زمین گیر کردن دشمن در خانه خودش شده و دلیل تروریست اعلام کردن ایران توسط آمریکا نیز همین استقامت است.
خطیب جمعه یزد ادامه داد : کمک های ایران و مقاومت و ایستادگی حزب الله لبنان سبب سرافکنده شدن دشمنان شد، چرا که آنها در صدد تشکیل خاورمیانه واحد بودند.
آیت الله ناصری با یادآوری اینکه دشمنان در فضای مجازی در راستای تحمیل فرهنگ غرب و از هم پاشیدن خانواده ها و دین ما هستند، خاطرنشان کرد : نباید با غفلت از این موضوع، در رسانه ها علیه یکدیگر صحبت کنیم.
وی افزود : دشمنان بدنبال جلوگیری از تبدیل شدن ایران به الگوی موفق در جهان هستند و بر این اساس نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا را سانسور و اختلاف افکنی می کنند.
خطیب جمعه یزد با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات در کشورمان گفت : احزاب و گروه ها نباید در رسانه ها و نشریات خود تخم تفرقه و کدورت کاشته و دوگانگی و بدبینی در جامعه ایجاد کنند.
امام جمعه یزد همچنین با گرامیداشت ۱۳ شهریور روز تعاون اظهار کرد : تعاون، همکاری، کمک کردن به دیگران و رفع مشکلات آنها از صفات پسندیده محسوب می شود و در قرآن نیز به تعاون در نیکی، تقوا و یاری رساندن به یکدیگر در مسیر نزدیکی به خدا توصیه شده است.
وی هدایت، راهنمایی و نشان دادن راهکار و طرح به مردم برای رفع مشکل بیکاری را از جمله وظایف اداره تعاون عنوان کرد.
آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله علی قدوسی گفت : این شهید که در دوران انقلاب همراه امام خمینی (ره) بود، با تاسیس مدرسه حقانی و تشکیل حوزه علمیه، به همراه شهید بهشتی خدمت بزرگ تربیت انسان های عالم و انقلابی انجام داد.
آیت الله علی قدوسی دادستان کل انقلاب اسلامی بود که ۱۴ شهریور ۱۳۶۰ در دفتر دادستانی بر اثر انفجار یک بمب توسط گروهک منافقین به شهادت رسید.
امام جمعه یزد همچنین با اشاره به کشتار مردم انقلابی در ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ اظهار کرد: مقاومت و ایستادگی مردم در اواخر سلطنت رژیم پهلوی سبب شهادت چند هزار نفر از مردم در میدان ژاله تهران شد که گویا تدبیر رژیم صهیونیستی بود که مردم را به شهادت برسانند.
آیت الله ناصری با بیان اینکه درخت انقلاب با خون این شهدا آبیاری شد، تصریح کرد : باید یاد و خاطره این شهدا گرامی داشته شود و فراموش نکنیم، چرا که اگر مقاومت این شهدا نبود رژیم منحوس پهلوی سرنگون نمی شد.
خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از هر حرکت ایران در مسایل هسته ای ناراحت می شود، اظهار کرد : آمریکا و غرب نیز از پیشرفت های ایران ناراحت هستند؛ آنها به دنبال سست شدن بنیان خانواده ها و عقبگرد ایران از نظر فرهنگی و اعتقادی هستند.
وی با اشاره به آموزه های قرآنی مبنی بر اینکه راه مقابله با اطاعت از استکبار صبر و تقوا است، افزود : توطئه دشمنان توسط خداوند متعال دفع می شود؛ همانگونه که انقلاب اسلامی ایران پس از سی و چند سال همچنان مقاوم است.
پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یزد که با حضور قشرهای مختلف مردم در مسجد ملا اسماعیل این شهر اقامه شد، سرهنگ عباس فرجپور فرمانده دانشگاه پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به مناسبت دهم شهریور ماه که روز پدافند هوایی نامگذاری شده، سخنرانی کرد.
منبع: ایرنا

بخش نظردهی بسته شده است..