استقبال ایرانیـان از ورود محصولات امریکایی

no-thumbs

روزنامه "فایننشال تایمز" با انتشار گزارشی اشاره کرده که بازار ایران و فعالان حوزه تجازت از ورود محصولات و سرمایه های امریکایی به ایران پس از گشایش اقتصادی ایجاد شده در پی توافق هسته ای استقبال می کنند. این روزنامه در گزارش اشاره کرده که اکثر ایرانیان خواهان مصرف محصولات امریکایی و سایر کشورهای غربی ...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، فایننشال تایمز با اشاره به این که کشورهای غربی پس از توافق هسته یا بیش ترین سود برندگان اقتصادی از تعامل تجاری و صنعتی با ایران هستند می نویسد:"خودروسازان آلمانی قطعا بیش ترین سود را از لغو تحریم ها با ایران خواهند برد. با این حال، لوازم آرایشی سعودی ها دیگر در ایران رونقی نخواهد داشت. بازار ۸۰ میلیون نفری ایران به گرمی از کالاهای بریتانیایی و امریکایی و سایر کشورهای غربی استقبال می کند. در ارزیابی اخیری که انجام شده که در جریان آن هزار شهروند ایرانی پاسخ داده اند بیش از ۸۲ درصد از ایرانیان از ورود شرکت های امریکایی به ایران و کالاهای آن ها استقبال کرده اند. پس از آن با ۴۰ درصد نظر موافق آلمان و محصولات آن کشور در رده دوم قرار گرفته است."

 

 

 

فایننشال تایمز در ادامه به نقل از "آلستر هیل" رییس موسسه تحقیقاتی "دیوایس" که مسئولیت این ارزیابی را برعهده داشته است می نویسد:"نتایج ارزیابی نشان می دهد برخلاف آن چه رسانه هایی سعی دارند از ایرانیان چهره مردمانی خشن را ارائه کنند ارزیابی نشان می دهد که ایرانیان خردمندانه و به دور از احساسات فکر می کنند."

 

 

 

نتایج این ارزیابی نشان می دهد که بیش از ۷۳ درصد از ایرانیان گفته اند که مایل به خریداری خودروهای وارداتی غربی هستند. فایننشال تایمز اشاره می کند در نتیجه کشورهای غربی اصلی ترین سودبرندگان از لغو تحریم ها پس از اجرای توافق هسته ای خواهند بود.

 

 

 

این نشریه هم چنین با اشاره به خطر موجود برای کالاهای هندی و چینی می نویسد:"نتایج این یافته نشان می دهد که چینی ها و هندی ها بازی را به شرکت های غربی خواهند باخت. در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۱۸.۶ درصد از صادرات چین و ۶.۴ درصد از صادرات هند به ایران بوده است. این در حالیست که اکنون تنها ۱۸ درصد از پاسخ دهندگان ایرانی اظهار داشته اند که محصولات چینی از کیفیت خوبی برخوردارند. پس از آن تنها ۱۶ درصد از کالاهای هندی، بنگلادشی و کالهای عربستان سعودی ابراز رضایت کرده اند."

بخش نظردهی بسته شده است..