یزد، قهرمان المپیاد ورزشی خواهران بسیج

no-thumbs

دومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه های استعدادیابی خواهران بسیج با قهرمانی یزد به پایان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزدومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی پایگاه های استعدادیابی خواهران بسیج که با حضور ۳۱ تیم از سراسر کشور به میزبانی سپاه انصارالمهدی(عج) در زنجان برگزار و روز گذشته با معرفی تیم‌های برتر به پایان رسید.

در این مسابقات که در پنج رشته جودو، دوومیدانی، کاراته، تیراندازی و تیر و کمان برگزار شد، تیم یزد در مجموع پنج رشته توانست با کسب ۶۶۰ امتیاز قهرمان شود.

تیم تهران بزرگ با ۵۶۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم قزوین با ۴۹۰ امتیاز روی سکوی سوم قرار گرفت و البته تیم قزوین هم به عنوان کاروان برتر اخلاق برگزیده شد.

در دومین المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی خواهران بسیج در رشته تیراندازی که در دو ماده تفنگ و تپانچه برگزار شد، تیم استان مرکزی به مقام اول رسید و تیم‌های خراسان رضوی و یزد در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

در رشته تیر و کمان نیز که در دو ماده ریکرو و کامپوند انجام شد، تیم تهران بزرگ روی سکوی قهرمانی قرار گرفت، اصفهان دوم شد و آذربایجان غربی به مقام سوم رسید.

در دوومیدانی نیز تیم کردستان توانست مقام قهرمانی را به خودش اختصاص دهد، یزد و هرمزگان هم به ترتیب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

گفتنی است؛ در رقابت‌های دوومیدانی دومین دوره المپیاد، ورزشکاران در شش ماده دوی ۴۰۰ متر، دوی ۸۰۰ متر، پرتاب دیسک، پرتاب وزنه، پرش طول و پرس سه گام با هم رقابت کردند.

در رشته جودو تیم آذربایجان شرقی قهرمان شد و زنجان تیم میزبان نایب قهرمان شد و همدان روی سکوی سوم قرار گرفت.

در نهایت در رشته کاراته که در دو بخش کاتای انفرادی و کمیته برگزار شد هم تیم تهران بزرگ به مقام اول رسید و گیلان و البرز هم روی سکوهای دوم و سوم ایستادند.

 

بخش نظردهی بسته شده است..