استراتژی جدید خودرویی دولت

no-thumbs

قائم‌مقام وزیر صنعت با بیان اینکه کیفیت و ارزانی، دو اولویت اصلی در استراتژی دولت برای صنعت خودروسازی است، گفت: اجازه سیاست درهای باز برای ورود خودروهای خارجی را نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمجتبی خسروتاج در برنامه تلویزیونی «تیتر امشب» گفت: سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت در درجه اول افزایش کیفیت و پایین آوردن قیمت تمام‌شده خودرو است و بر این اساس با یک برنامه ریزی صحیح تلاش داریم تا قیمت تمام شده خودروهای داخلی را کاهش دهیم.


قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: وزارت صنعت هرگز درهای کشور را برای ورود خودروهای خارجی باز نخواهد کرد و می خواهیم از خودروسازان حمایت کنیم، نه اینکه آنها را زمین بزنیم.

وی تصریح کرد: افزایش کیفیت خودروها باید به نحوی سیاست‌گذاری و پیگیری شود که خودروسازان در یک فضای رقابتی به کاهش قیمت‌ها بپردازند، این در حالی است که تولید ۱.۲ میلیون خودرو، رقم قابل توجهی است و در عین حال، به ضرورت نیز باید تقویت فرهنگ مشتری مداری در میان خودروسازان داخلی را در دستور کار قرار داد.

خسروتاج معتقد است که با تقویت فرهنگ مشتری مداری در میان خودروسازان خواهیم توانست جایگاه اصلی خودروسازان را در کشور احیا کنیم، این در حالی است که در چند ماه اخیر و در روند مذاکرات هسته‌ای، فقط صنعت خودرو نبوده که با رکود مواجه شده است بلکه همه صنایع کشور در لاک رکود فرو رفته بودند.

وی اضافه کرد: متخصصان صنعت خودرو معتقدند که در افق سال ۱۴۰۴ به تولید سه میلیون خودرو خواهیم رسید و این در صورتی محقق خواهد شد که تکیه صنعت کشور به مسائل بین المللی کاسته شود و بر تولید داخل تکیه بزنیم .

خسروتاج با تاکید بر اینکه دولت باید به فعال شدن تقاضا در بخش خودرو کمک کند، گفت: به این منظور دولت اقدام به تخصیص وام‌های ۱۵میلیونی خودرو کرده است.

منبع: مهر

بخش نظردهی بسته شده است..