افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور

no-thumbs

مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه همایش توسعه گردشگری شاهرود، اظهار داشت: افزایش زمان اعتبار روادید فرودگاهی گردشگران خارجی از 15 به 30 روز و پیگیری وزارت خارجه در مورد صدور روادید الکترونیکی، دو مصوبه دولت یازدهم برای تسهیل ورود گردشگران خارجی به کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، وی خاطرنشان کرد: سال ۹۳ بیش از پنج میلیون نفر گردشگر خارجی به کشور وارد شد و در دولت تدبیر و امید نیز برنامه های مهمی برای افزایش ورود گردشگران خارجی به کشور در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تقویت زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری، از بهره برداری از ۹۴۰ واحد تاسیسات گردشگری در سال گذشته در کشور خبر داد و افزود: این واحدهای تاسیسات گردشگری شامل واحدهای بین راهی، پذیرایی، اقامتی وغیره بود.

رحمانی‌موحد تاکید کرد: امسال نیز همین تعداد واحد گردشگری به تاسیسات و ظرفیت گردشگری کشور اضافه می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور یاد آور شد: این سازمان سه راهبرد برای توسعه گردشگری کشور دارد که شامل جذب حداکثری گردشگر خارجی، توسعه گردشگری داخلی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات و گردشگری الکترونیک می شود.

وی تاکید کرد: در هر سه حوزه قدم‌های مهمی برای دستیابی به اهداف تعیین شده برداشته شده و امیدواریم با همت دولتمردان تدبیر و امید اهداف این بخش محقق شود.

همایش توسعه گردشگری شاهرود در تالار شقایق های دانشگاه این شهر، با ارایه ۲۵ مقاله و حضور ۳۰۰ نفر در کارگاههای بازاریابی گردشگر، گردشگری الکترونیک همراه بود.

حبیب‌الله قاسمی، دبیر این همایش نیز با اشاره به ظرفیت ویژه شاهرود در مورد گردشگری مبتنی بر زمین شناسی(ژئوتوریسم) گفت: ایجاد یک شرکت دانش بنیان در زمینه گردشگری مبتنی بر زمین شناسی در دانشگاه شاهرود به عنوان اولین مرکز ژئوتوریسم کشور از دستاوردهای این همایش است.

در این همایش از کتاب جاذبه‌های گردشگری شاهوار، به همت انتشارات دانشگاه صنعتی شاهرود، به صورت دو زبانه و به زبانهای فارسی و انگلیسی، رونمایی شد.

این دانشگاه ۱۶ کتاب با موضوع گردشگری شاهرود منتشر کرده است.

بخش نظردهی بسته شده است..