علی محمد حاضری با اشاره به انتخابات مجلس دهم در یزد اعلام کرد:

منابع مالی رقیب چالش اصلی اصلاح‌طلبان است

قدرت رسانه‌های مجازی متکی به منابع مالی و نیروی انسانی فراوان جناح رقیب، از چالش‌های پیش روی اصلاح‌طلبان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزعضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه اصولگرایان پس از شکست در انتخابات ۹۲ به ضرورت وحدت پی برده‌اند گفت: قدرت رسانه‌های مجازی متکی به منابع مالی و نیروی انسانی فراوان جناح رقیب، از چالش‌های پیش روی اصلاح‌طلبان است.

علی محمد حاضری درباره انتخابات پیش روی مجلس، به تحلیل چالش‌ها و فرصت‌های اصلاح‌طلبان در این انتخابات پرداخت و نخستین چالش در انتخابات پیش روی را خودآگاهی رقبای جدی اصلاح‌طلبان به ضرورت وحدت دانست و گفت: شکست سال ۹۲ موجب ایجاد اراده جدی رقبا برای وحدت شده و آمادگی گذشت و دستیابی به وحدت را دارند.

وی یادآور شد: اراده رقبا برای وحدت، جلوگیری از ایفای نقش رییس دولت اصلاحات و تسری این محدودیت به شبکه ارتباطی وی، تلاش برای ایجاد شکاف و تفرقه در میان اصلاح‌طلبان و قدرت رسانه‌های مجازی متکی به منابع مالی و نیروی انسانی فراوان  جناح رقیب از چالش‌های پیش روی اصلاح‌طلبان است.

این جامعه‌شناس یزدی سپس فرصت‌های موجود اصلاح‌طلبان را برشمرد و نخستین فرصت بارز و برجسته اصلاح‌طلبان را فضای شکل گرفته پساتحریم دانست و گفت: در مجموع آثار منفی عملکرد ۸ ساله رقبا را مردم شاهدند و با آنکه کنترل می‌کنند که به صورت سیل به جامعه منتقل نشود، اما فضای جامعه نگاه مثبتی ‌به این جریان خواهد داشت.

وی همچنین فرصت برجسته بعدی را وجود شخصیت‌های معتبر همسو معرفی کرد و گفت: این چند شخصیت برجسته که قدرت اثرگذاری زیادی دارند و به رغم تفاوت‌هایی که دارند، شرایط موجود آنان را به هم نزدیک کرده و فرصت بسیار مناسبی‌ست.

وی با نام بردن از رییس دولت اصلاحات، محمد رضا عارف، آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی و حجت‌الاسلام سید حسن خمینی تاکید کرد: این ۵ ستون، پایه‌های بنای مستحکم همسو را به دست می‌دهد و هم‌افزایی جریان اصلاح‌طلب با این سرمایه می‌تواند حفظ شود.

وی همچنین نهادهای مدنی اصلاح‌طلب مثل شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان و شورای مشورتی رییس دولت اصلاحات، مطبوعات و رسانه‌های اصلاح‌طلب، سرمایه انسانی و قدرت نرم‌افزاری اصلاح‌طلبان و فضای مثبت تجربه موفق سال ۹۲ در نتیجه مدیریت جریان اصلاح‌طلب را از فرصت‌ها و سرمایه‌های گرانقدر جریان اصلاح‌طلب ارزیابی کرد و افزود: در مجموع وضع ما خوب است و فقط باید مراقبت کنیم تا سرمایه‌ّهای ما با تفرقه‌افکنی‌های رقیب بر باد نرود. وفاداری به مشی اصلاح‌طلبی شرط موفقیت ماست و دوسوی افراط و تفریط مسیر اصلاح‌طلبی، نقطه شکست ماست.

حاضری با اشاره به اینکه جریان اصلاح‌طلب در درجه نخست یک جریان انقلابی متدین است و ما نباید از تفکر دین‌گریزی استقبال کنیم و کوچک‌ترین مسامحه‌ ما موقعیت ما را تضعیف می‌کند خاطرنشان کرد: باید بدانیم اثرگذاری ما در این است که در تمامی حرکت‌های اعتدالی و اصلاح‌طلبانه ارزش‌های انقلابی ما حفظ شود. از سوی دیگر باید بدانیم ما میراث‌دار انقلاب هستیم اما با روش اصلاحی نه انقلابی، ما باید از طرح مطالبات بیش از اندازه ظرفیت کشور و نظام و انتظاراتی که صرفا با روش‌های انقلابی به دست می‌آید و به فرصت‌آفرینی توسط رقیب تبدیل می‌شود، خودداری کنیم.

وی افزود: رقبای ما نیز باید بدانند که ما در صدد حذف آن‌ها نیستیم و نگاه حذفی در دیدگاه اصلاح‌طلبانه جایی ندارد و به حذف هیچ‌کس نمی‌اندیشیم، ما اگر همه جایگاه‌های قدرت هم به دست بیاوریم، به رقیبی قدرتمند نیاز داریم و دنبال افزایش نظارت سیاسی بر ارکان سیاسی جامعه هستیم و حتی نظارت رقبا بر عملکرد ما را هم شامل می‌شود.

این عضو شورای مرکزی حزب تازه تاسیس اتحاد ایران اسلامی هشدار داد: باید مراقب باشیم در دام ادعاهایی که با خصوصیات اصلاح‌طلبی نمی‌خواند و رقیب ما دچار حذف می‌کند نیافتیم.ایلنا

بخش نظردهی بسته شده است..