خشکسالی، مهاجرت از ۵۰ روستا در یزد را افزایش داد

no-thumbs

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان این مطلب که قیمت برق به دلیل گرما و خشکسالی باید در یزد، اشکذر، تفت و میبد کاهش یابد، گفت: خشکسالی، مهاجرت از ۵۰ روستای این چهار شهرستان را افزایش داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمحمدصالح جوکار در مراسم افتتاح مجتمع آب‌رسانی ولایت یک که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با بیان اینکه تامین انرژی کشور، تامین نیروی محرک در زمینه‌های مختلف است، اظهار داشت: شتاب خط دوم انتقال آب به یزد، مطلوب و مثال‌زدنی است.

وی با اشاره به عدم اختصاص بودجه کافی برای خط دوم انتقال آب گفت: خط دوم دارای دو مرحله مشترک بین استان‌های اصفهان، کرمان و یزد و مسیر خط مجزای لوله‌گذاری استان یزد است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی اعتبار مورد نیاز برای خط دوم انتقال آب را فراتر از ظرفیت‌های استان دانست و بیان کرد: مردم یزد مردمی قناعت‌گر هستند و به اندازه کافی قدر آب را می‌دانند.

جوکار ادامه داد: اگر آب به اندازه کافی به استان یزد برسد، کشور شاهد توسعه و پیشرفت صنایع بزرگ در راستای تامین نیازهای مختلف خود در این استان می‌شود.

کفیل مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چهار شهرستان یزد، اشکذر، میبد و تفت بیش از ۷۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که در این ۴ شهرستان ۵۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر در حال زندگی هستند.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل خشکسالی و کمبود آب، در این شهرستان‌ها، شاهد وجود بیکاری و مهاجرت روستاییان به مرکز استان و دیگر شهرستان‌ها هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به فرسودگی برخی از لوله‌های خط انتقال آب به استان یزد، خاطرنشان کرد: بازسازی و توسعه لوله‌های آب شهرستان‌های یزد و میبد ضروری است.

جوکار با اشاره به گرمای بالای یزد، گفت: درخواست داریم هزینه مصرف برق در این چهار شهرستان به دلیل گرمای زیاد و عدم وجود آب کافی کاهش پیدا کند.تسنیم

بخش نظردهی بسته شده است..