مشکل فولاد میبد مدیریتی است

no-thumbs

استاندار یزد به فاصله کمی از برگزاری نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار، یک نشست خبری به مناسبت هفته دولت برگزار کرد و در آن مسائل مختلفی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از مهر ، سیدمحمد میرمحمدی در این نشست ابتدا از میزان فعالیت های انجام شده در هشت محور مورد توجه خود که از ابتدا آنها را اصل و اساس کار خود قرار داده بود، سخن گفت و سپس به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

آب، گردشگری، منابع طبیعی، بهداشت و سلامت، صنایع و معادن، انرژی خورشیدی، علم و فناوری از محورهای مهم عملکرد استاندار یزد در دولت یازدهم است.

آب همچنان مسئله اول استان یزد است

استاندار یزد در این نشست با بیان اینکه مسئله اول استان یزد همچنان مسئله آب است و به دنبال تدابیری برای مقابله با کم‌آبی هستیم، عنوان کرد: ضمن اینکه موضوع احداث سد در بهشت آباد و انتقال آب در دست پیگیری است و گزارش های خوبی نیز از طرح مطالعاتی آن ارائه شده است، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان همچنین انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران نیز در دست مطالعه است.

سیدمحمد میرمحمدی، مدیریت مصرف آب به ویژه در حوزه کشاورزی را نیز بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: تلاش شده با معرفی روشهای نوین آبیاری به کشاورزان و ارائه تسهیلات به آنها، از هدر رفت آب در بخش کشاورزی تا حد زیادی جلوگیری شود.

وی، حفر چاه‌های اضطراری برای مواقع ضروری، پیگیری موضوع باروری ابرها، استفاده از پساب‌های فاضلاب شهری و … را نیز از مواردی عنوان کرد که می توان در رفع بحران آب در استان یزد راهگشا باشد.

خام فروشی دغدغه اصلی در حوزه صنعت و معدن/ کشف معدن بزرگ سنگ آهن در بافق

میرمحمدی در مورد معادن استان یزد نیز اظهار داشت: خام فروشی یکی از بزرگترین مشکلات معادن استان یزد است اما تلاش شده با توجه به اینکه بیشترین ذخائر معدنی استان یزد سنگ آهن است، صنایع جوار معدنی در کنار این معادن احداث شود به نحوی که اکنون در شهرستان بافق، چهار واد در حال استقرار است و امیدواریم با خرید ماشین آلات مورد نیاز، چرخه تبدیل سنگ آهن به فولاد کامل و از خام فروشی جلوگیری شود.

استاندار یزد همچنین با بیان اینکه اکتشافات جدید معدنی نیز می تواند به تقویت واحدهای جوارمعدنی کمک کند، عنوان کرد: در همین راستا به تازگی یک ذخیره معدنی ۲۰۰ میلیون تنی سنگ آهن در شهرستان بافق کشف شده که افق روشنی برای صنعت فولاد در استان یزد خواهد بود.

وی در مورد معادنی که از مدتها قبل تعطیل بود نیز بیان کرد: از جمله این معادن می توان به معدن سرب و روی مهدی آباد اشاره کرد که از سه دهه پیش تعطیل بود اما اکنون عملیات باطله برداری آن در حال انجام است.

میرمحمدی در مورد یکی از صنایع استان یزد که از مدتها پیش دچار مشکلاتی شده است، نیز اظهار داشت: مشکل فولاد میبد یک مشکل مدیریتی است و از آنجا که مدیر این واحد به دلیل مشکلات مالی در زندان به سر می برد، هنوز نتوانسته ایم به رغم پیگیری های انجام شده، این واحد را احیا کنیم.

برای حل مشکل فولاد میبد متوسل به دستگاه قضایی شده ایم

وی بیان کرد: با استفاده از راهکارهای مختلف از جمله ارائه وکالت مدیر به شخص مورد اطمینان خود برای انجام امور، تعیین مدیر جدید از سوی مدیر قبلی و… و. در صدد رفع مشکلات این واحد برآمدیم اما سرمایه‌گذار زیر بار هیچکدام از آنها نرفت و در نهایت نیز موضوع را با دستگاه قضایی مطرح کرده ایم اما هنوز جوابی دریافت نشده است.

میرمحمدی یادآور شد: اگر این امکان فراهم شود که با رای قاضی، بدهی سرمایه گذار با تملک واحد صنعتی او پرداخت شود، موضوع تا حد زیادی حل و فصل خواهد شد و این واحد دوباره می تواند به کار خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه واحدهای صنعتی اغلب با مشکلات مدیریتی دست و پنجه نرم می کنند، افزود: نیاز اصلی واحدهای صنعتی، بهبود و ارتقا مدیریت است و معتقدیم اگر واحدها نتوانند با اطلاعات و دانش روز همراه شوند، با مشکل مواجه خواهند شد و علت تعطیلی برخی واحدهای تعطیل شده نیز همین بوده است.

مشکل بیکاری در یزد نبود شغل نیست/ رسانه ها فرهنگ سازی کنند

استاندار یزد در مورد نرخ بیکاری استان نیز اظهار داشت: نرخ بیکاری یزد اکنون کمتر از سایر استانها و ۶.۷ درصد است ضمن اینکه ۶۰ هزار مهاجر غیربومی و خارجی نیز در استان یزد مشغول به کار هستند.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد مشکل اصلی در استان یزد نبود شغل نیست بلکه تغییر فرهنگ کار است زیرا بسیاری از تحصیلکرده ها حاضر نیستند در واحدهای صنعتی، گلخانه و … که به تخصص آنها نیاز است مشغول کار شوند و اغلب دنبال مشاغل خاص هستند و بسیاری از مشاغل را در شان خود نمی دانند.

میرمحمدی بیان کرد: به همین دلیل معتقدیم که مشکل بیکاری در یزد بیشتر یک مشکل فرهنگی است و لازم است رسانه در این زمینه وارد عمل شوند و باید به نحوی عمل شود که کار و شغل ننگ نباشد بلکه بیکاری برای افراد ننگ باشد.

یزد آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه/ زمان سفر رئیس به جمهور به یزد هنوز مشخص نیست

وی در مورد انتخابات نیز اظهار داشت: همه برنامه ها بر اساس ابلاغیه و برنامه زمان بندی شده وزارت کشور در حال انجام است و تاکنون مشکلی در این زمینه نبوده و امیدواریم مردم استان یزد حضوری بسیار پرشورتر از دوره های قبل در انتخابات مجلس داشته باشند.

استاندار یزد در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد زمان سفر رئیس جمهور به استان یزد نیز اظهار داشت: زمان قطعی مشخص نیست اما از رئیس جمهور در جلسات مختلف برای سفر به استان یزد دعوت شده است و از آنجا که زمان سفر قطعی نیست، هنوز برنامه ریزی در استان در این زمینه صورت نگرفته است.

بهره برداری از ۲۹۲ پروژه به مناسبت هفته دولت در سراسر استان یزد

بهره برداری از ۲۹۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۹۷ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت نیز از دیگر خبرهای این نشست خبری بود و قرار است بیش از دو هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مهر نیز در قالب این پروژه ها مورد بهره برداری قرار گیرد.

استاندار یزد در این نشست همچنین به سئوال خبرنگاران در حوزه های مختلف گردشگری، فضای سبز، منابع طبیعی، انرژی های نو، بهداشت و درمان، شاخصه های اجتماعی و … پاسخ داد.

 

بخش نظردهی بسته شده است..