افتتاح ۶۹پروژه عمرانی در میبد

میبد که بعد از شهر یزد، بیشترین تراکم جمعیتی را در بین شهرستان‌های استان داراست، به مناسبت هفته دولت شاهد افتتاح ۶۹ پروژه عمرانی خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از مهر  بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هر یک از معاونان استاندار یزد در طول هفته دولت به یکی از شهرستانهای این استان سفر می کنند تا ضمن شرکت در جلسه شورای اداری، از طرح ها و پروژه عمرانی در حوزه های مختلف بهره برداری کنند.

معاون امور عمرانی استاندار یزد امروز به شهرستانهای میبد و اردکان که در جوار یکدیگر قرار دارند، سفر کرد تا در شورای اداری و در جمع مدیران این شهرستان سخنرانی کند.

سیدحسینی گرچه سخنرانی کوتاهی داشت و افتتاح پروژه های عمرانی این شهرستان را نیز به مسئولان به ویژه فرماندار این شهرستان سپرد اما همین سخنرانی کوتاه نیز طبق رویه اغلب مسئولان، گلایه هایی از دولت و مدیران قبل بود.

برخی پروژه ها از نظر فنی هیچ توجیهی ندارند

سید محمدرضا سیدحسینی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید سکان اداره امور کشور را با خزانه ای خالی و بدهکاری بالا تحول گرفت و علاوه بر این تعداد قابل توجهی نیز پروژه نیمه تمام از گذشته روی دست دولت مانده بود.

وی با بیان اینکه برخی از این پروژه ها به لحاظ فنی قابل توجیه نیست، عنوان کرد: اغلب این پروژه پیشرفت زیر ۲۰ درصد دارند و بار مالی بسیاری به دولت یازدهم تحمیل کرده اند.

سیدحسینی با بیان اینکه از این دست پروژه ها در شهرستان میبد نیز وجود دارد، تصریح کرد: مسئولان این شهرستان باید با رعایت موارد قانونی از مشارکت مردم و خیران برای احداث و تکمیل این پروژه ها کمک بگیرند.

مسئولان در اجرای طرح های خود کم آبی استان را مدنظر قرار دهند

معاون امور عمرانی استاندار یزد، گریزی نیز به مسئله آب در این استان زد و اظهار داشت: مسئولان استان یزد و شهرستانهای استان باید با برنامه ریزی هایی که انجام می دهند، صرفه جویی در مصرف آب را هم برای اجرای طرح ها و هم برای مردم مدنظر قرار دهند.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از آب استان یزد در حوزه کشاورزی هدر می رود، عنوان کرد: آبیاری غرقابی در استان کم آبی نظیر یزد هیچ توجیهی ندارد.

فرماندار شهرستان میبد نیز در حاشیه این سفر با اشاره به پتانسیلهای شهرستان میبد به ویژه در حوزه گردشگری بیان کرد: این شهرستان قابلیت های بسیاری در این حوزه دارد و می توان با سرمایه گذاری در بخش گردشگری، رونق بیش از پیش این شهرستان را شاهد بود.

حسین فلاح با بیان اینکه مردم میبد علاقمند به فرهنگ، سنن و میراث گذشتگان هستند، خاطرنشان کرد: میبد در بین سایر شهرستانها کمترین تخریب ها را در بافت تاریخی داشته است.

وی همچنین از بهره برداری و افتتاح ۶۹ پروژه عمرانی در میبد با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت خبر داد و اظهار داشت: ساماندهی ورودی روستاهای میبد، اتصال ندوشن به شبکه دیجیتال، اجرای شبکه توزیع گاز، اجرای طرح تفضیلی در روستاها و احداث واحد پرورش بلدرچین و مرغ گوشتی از مهمترین پروژه های قابل افتتاح و بهره برداری در این هفته است.

 

بخش نظردهی بسته شده است..