برداشت ۳۵ هزار تن انگور از باغات ‌یزد

no-thumbs

‌مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به سطح دو هزار هکتاری زیر کشت انگور در استان، برداشت 35 هزار تن محصول از این سطح را برای استان در سال جاری پیش‌بینی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، "محمدرضا ابراهیمی" تصریح کرد: سطح زیرکشت انگور امسال استان دو هزار هکتار است که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

 

وی افزود: متوسط تولید محصول انگور ۱۸تن در هر هکتار و در بعضی از باغات شهرستان خاتم تا ۲۵ تن در هکتار است که در مجموع برداشت بیش از ۳۵ هزار تن انگور پیش‌بینی می‌شود.

 

این مقام مسئول با بیان این که منطقه مروست شهرستان خاتم با دارا بودن ۵۰ درصد سطح زیرکشت استان یکی از مهمترین قطب‌های تولید انگور استان است، اظهار کرد: ۶۸ درصد انگور تولیدی استان به این منطقه اختصاص دارد.

 

ابراهیمی از ابرکوه، بهاباد و یزد به عنوان دیگر مناطق تولید محصول مذکور نام برد و ارقام انگور استان را عسکری، بومی و ریش‌بابا‌ بیان کرد.

 

مدیر باغبانی جهادکشاورزی استان با بیان این که بخشی از انگور تولیدی استان به صورت تازه‌خوری در داخل اتان مصرف می‌شود، گفت: این محصول به استان‌های اصفهان، تهران، بندر عباس و کرمان هم صادر می‌شود.

 

وی با بیان این که بخش کمی هم به صورت کشمش و آفتابی فرآوری می‌شود، اظهار کرد: در مجموع سالانه دو هزار تن کشمش در این استان تولید می‌شود.

 

ابراهیمی در پایان نیز اضافه کرد: از هر سه کیلو انگور یک کیلو کشمش بدست می‌آید و این بدین معنی است که هفت هزار تن انگور استان به دو هزار تن کشمش تبدیل می‌شود.

بخش نظردهی بسته شده است..