۱۲ دستور برای شاد زندگی کردن

no-thumbs

شاد زیستن را باید انتخاب کرد و در آن مسیر قدم برداشت. داشتن دوستان خوب همیشه به داشتن زندگی خوب کمک می‌کند. اما برخی مسائل نیز به شخص شما برمی‌گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزبه نقل از هافینگتن پست، چگونه شاد باشیم. در ادامه با ۱۲ دستور آشنا خواهید شد که به شما برای رسیدن به شاد زیستن کمک می‌کند.
 

چگونه شاد زندگی کنیم؟

یک. شادی را انتخاب کن و آن را انعکاس بده
شادی یک گزینه و یک منبع انرژی است که شما با فعالیت‌های روزمره می‌توانید به آن دست پیدا کنید. سعی کنید محل زندگی خود را پر از عشق، صلح، صمیمیت و سرگرمی کنید تا بتوانید شادی را لمس کنید. کاری کنید که خودتان شاد باشد تا بتوانید جهانی شاد برای خود و دیگران به وجود بیاورید.
 
دو. از زندگی خود لذت ببر
فراموش نکنید که شما تجلی کننده شکوه هستی هستید. از نعمات روی زمین نهایت لذت را ببرید. اگر می‌توانید صبح زود بیدار شوید تا طلوع خورشید را ببینید، شنا کنید، سالاد و آبمیوه‌های طبیعی تازه بنوشید. شما می‌توانید از هر چیزی که در دنیا وجود دارد، نهایت لذت را ببرید.
 
سه. جدی‌تر تصمیم بگیر
شما بر تمام اتفاقات زندگی کنترل ندارید اما صاحب تصمیمی هستید که می‌گیرید، بنابراین سعی کنید محکم‌تر تصمیم‌گیری کنید. گزینه‌هایی را برگزینید که نسبت به آن‌ها احساس خوشایندی دارید. پس از انتخاب، آن گزینه‌‌ها را با انرژی آن را به سرانجام برسانید.  همیشه بگویید: «من می‌توانم.»
 
چهار. همیشه قدرشناس باش
قدرشناس بودن کاری آسان است که آثاری بزرگ هم از خود به جای می‌گذارد. این کار باعث می‌شود نسبت به داشته‌هایتان قانع باشید. برای همه چیز باید شکرگزار باشید.
 
پنج. خود واقعی‌ات را بشناس
 از شما در تاریخ هستی فقط یک مورد وجود داشته که آن نیز خود شما هستید. دیگر کسی دقیقا مثل شما وجود نخواهد داشت، کسی که ترکیبی از استعدادها، علائق، ایده‌ها، انرژی و حتی ویژگی‌های عجیب شما را داشته باشد. این را به یاد داشته باشید که زنجیره‌های از اتفاقات در تاریخ رخ داده تا شما الان اینجا باشید. یادتان نرود که تک تک دقایق زندگی‌تان را باید ارج بنمایید. کافی است سعی کنید خود واقعی‌تان را بشناسید.
 
شش. به حرف قلبت گوش بده
بهتر است بیش از اینکه درگیر افکارتان باشید، به حرف قلبتان گوش دهید. در این صورت است که شما می‌توانید به جای هیاهوی دنیا به صدای روحتان را گوش دهید. اگر چنین اتفاقی بیفتند، شما بر تمام امور زندگی‌تان اشراف دارید. راهنمای درونی‌تان نیز همیشه شما را راهنمایی می‌کند. روح شما می‌داند که شما دقیقا به چه چیزی نیاز دارید. بنابراین سعی کنید که فقط در مسیر پیروی از شادی گام بردارید تا به تمام خواسته‌هایتان برسید.

هفت. آداب «ناماسته» را به جای آور
«ناماسته» در هند و نپال به معنی خوشامدگویی و سلام کردن است که علاوه بر آن، مفهومی مذهبی نیز دارد: «من به آن ذره‌ای از خدا که درون توست تکریم می‌کنم.» در ناماسته، دو کف دست را بالای سر یا در مقابل صورت یا سینه به هم می‌چسبانند. سعی کنید همیشه در زندگی نسبت به دیگران این حس را داشته باشید و حتما نیازی نیست مانند هندی‌ها سلام کنید! همه انسان‌ها یک منشا دارند که فقط تفاوت‌های ظاهری با هم دارند. سعی کنید به جای پیش‌داوری و قضاوت در مورد دیگران، به آن‌ها احترام و عشق بورزید.
 

چگونه شاد زندگی کنیم؟
 
 
هشت. مراقب خودتان باش
هر چه بیشتر مراقب خودتان باشید، نسبت به دیگران نیز مسئولیت‌پذیرتر می‌شوید. سعی کنید خواب و خوراک و تحرک کافی داشته باشید. رابطه شما با خودتان هم واقعا مهم است. اینکه چگونه با خودتان رفتار می‌کنید از مسائلی مهمی است که باید از قبل در مورد آن برنامه‌ریزی کنید. به این فکر کنید که با بهترین دوستتان چگونه رفتار می‌کنید؟ آن الگو را نیز برای خودتان انتخاب کنید.
 
نه. تعادل را حفظ کن
یادتان نرود که تنها یک بار فرصت زندگی کردن به شما داده می‌شود. افکار حاشیه‌ای را دور بریزید. به شغل و کارهای دیگرتان علاقه نشان دهید. اجازه ندهید چیزی مانع شما شود. فراموش نکنید که افراد دانا از افراط و تفریط دوری می‌کنند. به همان اندازه که صحبت می‌کنید، سکوت هم کنید و سعی کنید در همه چیز تعادل را حفظ کنید.
 
ده. خلاقیت به جای واکنش
شما شخصی خلاق هستید. به جای اینکه نسبت به مشکلاتتان شکایت کنید، سعی کنید به دنبال راه‌حلی برای آن باشید. اول ببینید که دوست دارید شرایطتان چگونه باشد، سپس در آن مسیر تلاش کنید. همیشه به افق‌هایتان بنگرید و به حواشی اصلا توجه نکنید.

یازده. خلاق و کنجکاو باش
برای ماجراجویی، هنر و خلاقیت وقت کافی بگذارید. کارهای روزمره خود را با فعالیت‌های جدید ادغام کنید و سعی کنید تجارب جدیدی را کسب کنید. از طریق کنجکاوی می‌توانید با آدم‌ها جدیدی هم آشنا شوید. همین امر سبب می‌شود تا حس سرزندگی و خشنودی به شما دست دهد، زیرا دیگر قرار نیست بی‌حال و تنها باشید. تا می‌توانید کنجکاوی به خرج دهید و از تجارب زندگی‌تان باید درس بگیرید. در طول مسیر نیز اتفاقاتی می‌افتد که شما می‌توانید با خلاقیت به خوبی آن را پشت سر بگذارید.

دوازده. به بخشیدن بیندیش
وقتی از خواب بیدار می‌شوید به این فکر کنید که امروز چه کار خوبی می‌توانی انجام دهید؟ به این فکر کنید که چگونه می‌توانید این جهان را به جایی بهتر تبدیل کنید؟ سعی کنید که در زندگی برای دیگران منشا خوبی‌ها باشید. بنابراین دیگران نیز با عشق و علاقه در کنارتان زندگی خواهند کرد.

بخش نظردهی بسته شده است..