یزدمی تواند میزبان جشنواره بین المللی فیلم رضوی باشد

no-thumbs

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت : استان یزد بستر مناسبی برای برگزاری جشنواره ملی فیلم رضوی فراهم کرده و به جهت خاستگاه معنوی و مذهبی و مفتخربودن به نام دارالعباده می تواند میزبان جشنواره بین المللی فیلم مستند و کوتاه رضوی در دوره یازدهم باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمراسم اختتامیه دهمین دوره جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان، مسئولین استان ، هنرمندان و برگزیدگان جشنواره ملی فیلم رضوی در سالن برق منطقه ای شهید عباسپور یزد برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این مراسم اختتامیه زبان هنر و سینما را زبان مشترک ملتها دانست و اظهار داشت : برگزاری جشنواره فیلم رضوی که با نام مبارک حضرت امام رضا (ع) متبرک شده است می تواند به ترویج یک نوع سبک زندگی اسلامی – ایرانی در بین جامعه هنری و مردم بپردازد.
"محمدعلی طالبی " ادامه داد : خوشبختانه سطح کیفی آثار ارائه شده به جشنواره و سطح کمی فیلمها به لحاظ آماری از رشد قابل توجهی نسبت به دوره قبل برخوردار بوده است و با تعامل و همراهی مسئولین ارشد استان و دستگاههای اجرایی شاهد این هستیم که بسترهای لازم برای برگزاری این جشنواره در گسترده بین المللی فراهم شده است.
طالبی یاد آور شد : حوزه هنر، فیلم و سینما حوزه گسترده ای است و هرچه در این حوزه فعالیت و سرمایه گذاری کنیم به نظر کافی نیست و باید زمینه حضور حداکثری مردم و مؤسسات فرهنگی و هنری مردمی را در برگزاری چنین جشنواره ای فراهم نمائیم.


فرهنگ  و هنر روح ملت ایران است


در ادامه این مراسم معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور اظهار داشت : فرهنگ و هنر روح ملت ایران است و ایرانیان به هرکسی که علاقمند بوده اند به پایش هنر ریخته اند.
"حجت الله ایوبی " افزود : زندگی مردم یزد یک زندگی هنرمندانه است و برگزاری دهمین جشنواره ملی مستند و فیلم کوتاه رضوی در این استان ، حرکتی گسترده و رویدادی فرهنگی است که به کشف استعدادهای نهفته در جامعه هنری می پردازد.
گفتنی است در پایان این مراسم از آثار برتر جشنواره در بخشهای مختلف داستانی، مستند، فیلم کوتاه و سبک زندگی رضوی با اهدای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل گردید.

 

بخش نظردهی بسته شده است..