فرماندار یزد:

تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن شرایط موضوع به نتیجه نخواهد رسید

فرماندار یزد در نشست هم اندیشی انتقال تجربه در راستای تدوین اصول و برنامه ریزی شهر یزد گفت: تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت موضوع ، به نتیجه نخواهد رسید و قطعاً محکوم به شکست است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، نشست هم اندیشی انتقال تجربه در راستای تدوین اصول و برنامه ریزی شهر یزد با حضور معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار یزد، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار فعلی و شهرداران سابق یزد و مدیرعامل سازمان های وابسته به شهرداری برگزار شد.

" محمود شاکری شمسی " در این نشست با بیان اینکه بحث پیرامون هر موضوعی نیازمند توجه به جایگاه و موقعیت آن موضوع است افزود: تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت موضوع  به نتیجه نخواهد رسید و قطعاً محکوم به شکست است.

فرماندار یزد اظهار داشت: شهر یزد دارای ویژگی های منحصر به فردی که بعضاً در بسیاری از موارد کم نظیر و یا بی نظیر است.

وی با اشاره به اینکه شهر یزد در سطح توسعه یافته است تصریح کرد: توسعه یافتگی هر شهری در سطح بیانگر این موضوع است که خدمات ارائه شده به مردم توسط شهرداری هزینه های بیشتری را در پی دارد.

" شاکری شمسی " اضافه کرد: به دلیل اقلیم خشک شهر یزد نیز هزینه های نگهداری و ایجاد فضاهای سبز نسبت به دیگر نقاط کشور نیز با هزینه های زیادی روبرو است.

فرماندار یزد با تأکید به اینکه باید به دنبال افزایش مشارکت مردم در زمینه های مختلف باشیم خاطرنشان ساخت: شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که با توجه به درآمدهای کسب شده از سوی مردم، هزینه می کند.

وی افزود: پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم می تواند زمینه را برای ارائه خدمات بهتر از سوی شهرداری به مردم فراهم نماید که متأسفانه در این خصوص برخی از شهروندان در پرداخت عوارض مشارکت کمرنگی را دارند.

فرماندار یزد ساخت و سازهای غیر مجاز را به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات شهر یزد برشمرد و اظهار داشت: در برخی از معابر اصلی در شهر یزد برخی از افراد بدون کسب مجوزهای لازم و شبانه اقدام به ایجاد بناهای غیر استاندارد می کنند.

" شاکری شمسی " همچنین تخلیه نخاله های ساختمانی در مناطق مختلف شهر و عدم وجود نما و منظر شهری در شهر یزد را به عنوان دیگر مشکلات عمده این شهر دانست و ابراز داشت: شهرداری به عنوان متولی بحث مدیریت شهری باید در رفع این معضلات راهکارهای عملیاتی ارائه نماید.

در این نشست هر یک از اعضای به ارائه نقطه نظرات خود در مباحث مربوط به مدیریت شهری و ارائه خدمات مناسبتر به شهروندان مطالبی را ارائه نمودند.

بخش نظردهی بسته شده است..