معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد تأکید کرد؛

لزوم اطلاع رسانی حمایت تشویقی دولت از سواد آموزان

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان یزد گفت: دولت در سال 94 سیاست های تشویقی را برای بهره مندی افراد بی سواد از نعمت سواد در نظر گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان یزد با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان، بخشداران مرکزی و زارچ و سایر اعضاء برگزار شد.

" محمد علی جعفری " در ابتدای این جلسه با بیان احادیثی در خصوص اهمیت کسب تحصیل و سواد در دین مبین اسلام اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی و با صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر شکل گیری نهضت سواد آموزی برنامه های گسترده ای در راستای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه صورت پذیرفته است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد افزود: در سالهای اخیر بخش قابل توجهی از افراد بی سواد از نعمت سواد برخوردار گشته اند که امیدواریم تا پایان سال جاری با اقداماتی که از سوی دستگاه های اجرایی عضو این شورا انجام خواهد شد به صورت کامل در شهرستان یزد بی سوادی ریشه کن شود.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های تشویقی دولت تدبیر و امید مبنی بر سواد آموزی افراد بی سواد در سال ۹۴ تأکید کرد: سیاست های تشویقی که در حال حاضر برای سواد آموزی افراد در نظر گرفته شده است می بایست از روش های مختلف نظیر ساخت برنامه های مشارکتی با صدا و سیما به مردم اطلاع رسانی شود.

" جعفری " با اعلام اینکه از ابتدای سال ۹۵ محدودیت هایی برای افراد بی سواد نیز در نظر گرفته شده است خاطرنشان ساخت: عدم تمدید گواهینامه و جلوگیری از صدور و تمدید پروانه کسب و لغو پرداخت مستمری به افراد بی سواد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از مهمترین این محدودیت ها است که از ابتدای سال ۹۵ اجرایی خواهد شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد در پایان تصریح کرد: با عنایت به مصوبه هیأت دولت، دستگاه های اجرایی نیز در خصوص جذب، شناسایی و معرفی بی سوادان با معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

پیگیری به منظور اطلاع رسانی از سیاست های تشویقی دولت برای سواد آموزی افراد بی سواد در سال ۹۴ از طریق صدا و سیما و نصب بنر در بیلبوردهای تبلیغاتی شهری، شناسایی و معرفی افراد واجد شرایط توسط دستگاه های اجرایی عضو شورا با توجه به حیطه کاری و ارائه مستندات اقدام انجام شده تا کنون توسط اعضای شورای پشتیبانی سواد آموزی به فرمانداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

بخش نظردهی بسته شده است..