محمدرضا عارف:

مدیران فرهنگی درباره تولیدات ضعیف صدا و سیما در حوزه خانواده چاره اندیشی کنند

جمعی از دختران فعال در حوزه جامعه مدنی با رئیس بنیاد امید ایرانیان دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزمحمدرضا عارف در این دیدار ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه (س) و گرامی داشت دهه کرامت بر ضرورت الگوپذیری از رفتار و منش ائمه معصوم و بزرگان مذهبی تاکید کرد و گفت:نام گذاری هایی که بر اساس رویدادهای مذهبی انجام می شود نباید صرفا در حد شعار و برگزاری همایش به آن نگاه کرد بلکه باید به انگیزه نامگذاری ها که پیمودن راه معصومین است و الگوگیری از رفتار و کردار و منش آنان است توجه جدی شود.

وی که در آستانه سالگرد ورود آزادگان به کشور سخن می گفت ضمن گرامی داشت این روز و یاد و خاطره  سید آزادگان  مرحوم سید علی اکبر ابوترابی فرد،خاطرنشان کرد: اگر به زندگی آزادگان سرافراز میهن مان نگاه کنیم،به  سهم همسران این عزیزان در مدیریت خانواده و تحمل  سختیها و مشقتها به نقش موثر آنان در هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن پی می بریم .بنابراین باید قدردان همسران شهدا،ایثارگران و آزادگان عزیز باشیم.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود به جهت گیری بنیاد متبوع خود اشاره کرد و گفت: شورای زنان و بخش زنان بنیاد امید ایرانیان طی برنامه‌های چند ساله خود محورهای اصلی فعالیت ها و جهت گیری‌ها را  در حوزه زنان مشخص کرده است. اولین محور افزایش نرخ مشارکت زنان  در همه امور است. علیرغم وضعیت تحصیلی زنان که بسیار بالاست سهم فعالیت های اجتماعی و مدیریتی آنها بسیار ناچیزست . یکی از برنامه های ما افزایش نرخ مشارکت این قشر است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش اندک زنان در اداره کشور گفت:  نگاه انقلاب اسلامی ایران با تاسی از دین مبین اسلام حضور موثر زنان در اداره کشور است  نه اینکه زنان صرفا زینت المجالس باشند باید برای استفاده از توان تخصصی همه اقشار جامعه بویژه زنان  و جوانان برنامه ریزی کرد و راهکار ارائه داد.
وی با اشاره به سنت حسنه ازدواج بر ضرورت بسترسازی مناسب از سوی خانواده ها و مسئولین در تسهیل ازدواج جوانان تاکید کرد .
عارف همچنین با اشاره به  نرخ بالای طلاق در جامعه اسلامی ایران گفت: وقتی صحبت از نرخ بالای طلاق در کشور می شود فقط به اظهار تاسف و  بیان مطالب شعاری اکتفا می شود اگر مسئولان در برابر فاجعه طلاق در کشور بی تفاوت باشند سرانجام مطلوبی در انتظار خانواده های ایرانی نخواهد بود.
وی در پاسخ به سوال یکی از حاضرین در جلسه درخصوص چگونگی برخورد با  شبکه‌های اجتماعی،گفت: با شبکه های اجتماعی و فضای مجازی باید برخورد محتوایی کرد نه حذفی. باید توان و ظرفیت تولیدات محتوایی خود را آنچنان بالا ببریم که خانواده ها درخصوص چگونگی استفاده فرزندانشان از فضای مجازی نگرانی نداشته باشند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتقاد از برنامه‌های ضعیف صدا و سیما در حوزه مسائل خانواده گفت: وقتی جوانان و خانواده ها با برنامه های بعضا ضعیف صدا و سیما رو به رو می شوند به ناچار به سمت تولیدات شبکه های ماهواره ای رو می آورند و به نظر می رسد مدیران فرهنگی کشور باید برای این معضل چاره اندیشی کنند.

بخش نظردهی بسته شده است..