به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد؛

جلسه ستاد مبارزه با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان دریزد

اولین جلسه ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به منظور هماهنگی بین دستگاه های اجرایی مرتبط در این زمینه برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، اولین جلسه ستاد شهرستانی مبارزه با بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در یزد در سالجاری به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و با حضور سایر اعضاء برگزار شد.

" محمد علی جعفری " در این جلسه با تاکید بر اهمیت و ضرورت آگاهی رسانی همگانی و آموزش عمومی به منظور مبارزه با این بیماری قبل از هرنوع اقدام پیشگیرانه ای افزود: خوشبختانه تاکنون هیچگونه نشانه ای از این نوع بیماری در استان و شهرستان یزد دیده نشده است.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار یزد نقش دامپزشکی، مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی و نیروی انتظامی در جهت پیشگیری از این بیماری را مهم و تأثیرگذار دانست و اظهار داشت: باید با تهیه بروشورهای و توزیع آن در شهرستان آگاه سازی لازم را در مورد این بیماری صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: وجود تعداد قابل توجهی واحد پرورش انواع ماکیان، تراکم بسیار زیاد مرغداریها در بعضی مناطق، کمی رطوبت هوا، وجود آبگیرهای محلی و مسیر تردد کامیونهای حامل کود مرغی حساسیت خاصی را دارد و باید توجه ویژه ای در ارتباط با بیماری آنفولانزا صورت پذیرد.

" جعفری " در پایان با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت های دولت یازدهم توجه به بهداشت و سلامت مردم است خاطرنشان کرد: موضوع سلامت جامعه به چند دستگاه خاص محدود نمی شود بلکه باید شرایط لازم برای تامین این مهم در کلیه دستگاه ها فراهم گردد.

جلوگیری از دپوی کود حیوانی به صورت روباز، اجرای دقیق دستور العمل سازمان دامپزشکی کشور، راه اندازی سیستم مراقبت و پایش مستمر بیماری در پرندگان غیر اهلی، اطلاع رسانی و ارائه آموزشهای لازم در خصوص بیماری مشترک بین انسان و دام و به ویژه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان و نظارت بر مرغ فروشی ها و مرغداری های به صورت مستمر از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 

بخش نظردهی بسته شده است..