وقتی کنسرت‌ها لغو می‌شوند:

نماینده اردکان:لغو کنسرت یک حرکت ضدفرهنگی و خلاف قانون است

اگر از فعالان یا افراد دغدغه‌مند حوزه فرهنگ و هنر بویژه در حوزه موسیقی سوال کنید که مهمترین نگرانی و دل مشغولی این روزهای آنها چیست، قطعا بسیاری از آنها به شما خواهند گفت که آنچه ذهنشان را این روزها و هفته ها و حتی ماه ها درگیر کرده، موضوع لغو کنسرت‌هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز هرچقدر هم که وزیر کشور معتقد باشد که آنقدرها هم تعداد لغو کنسرت ها زیاد نبوده است؛ اما نظر فعالان حوزه موسیقی چیز دیگری است چراکه آنها اولین کسانی هستند که عمق فاجعه را درک می کنند و حتی گاه با معیشتشان پنجه در پنجه می شود. این موضوع حتی ذهن برخی سیاسیون و حقوقدانان را هم مشغول کرده است. آنها از خود می پرسند که چطور یک مرجع ذیصلاح مجوز می دهد و مرجعی دیگر آن را دقیقه نود باطل می کند؟ بدترین حالتش هم آنست که مجوزها صادر شده و کنسرت در حال آماده سازی پایانی است اما خودسرها اجازه برگزاری را نمی دهند و متاسفانه ذیصلاح ها هم مقابل خودسرها نمی ایستند. اینجاست که موضوع از حوزه فرهنگ بیرون می آید و جنبه های سیاسی، اجتماعی، حقوقی و گاه امنیتی به خود می گیرد.

محمد رضا تابش نماینده اردکان می گوید:این یک حرکت ضدفرهنگی و خلاف قانون است و باید دستگاه قضا و مسئولان امنیتی و انتظامی باید با این حرکت غیر اخلاقی، خودسرانه و قانون شکنانه مقابله کنند.اینگونه حرکات می تواند موجب حرکات بدتری شود، وقتی قانون شکنی و بداخلاقی و کار خلاف اخلاقی باب شد و افراد قانون شکن و بداخلاق به اینکه قانون شکنی شان را ادامه دهند برای جامعه بسیار خطرناک تر است.وقتی بستر فعالیت قانونمند برای جوانان که انرژی بالایی دارند فراهم نشود انها به حرکات زیرزمینی روی می آورند ،انها میروند از خارج کنسرت  و فیلم می گیرند و صدای خوانندگان خارج نشین گوش می دهند  و یا فیلم های لوس آنجلسی را می بینند .شبکه مجازی استان

 

بخش نظردهی بسته شده است..