تدوین «نفس» از نیمه گذشت

no-thumbs

پیمان خاکسار در سومین تجربه همکاری خود با نرگس آبیار نیمی از تدوین «نفس» را به پایان رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز به نقل از ایلنا خاکسار که پیش از این در دو فیلم سینمایی «اشیاء از آنچه در آئینه می‌بینید به شما نزدیکترند» و «شیار ۱۴۳» با نرگس آبیار تجربه همکاری داشت، همزمان با فیلمبرداری راف کات اولیه را شروع کرد و با پایان فیلمبرداری نیز بلافاصله تدوین نهایی با نظارت آبیار آغاز شد.

براساس این گزارش، پیش بینی می‌شود تا پایان مرداد تدوین بخش‌های رئال فیلم تمام شود و پس از ساخت بخش‌های انیمیشن تدوین نهایی برای حضور فیلم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شروع شود.

در حال حاضر فیلم سینمایی «اشیاء از آنچه در آئینه می‌بینید به شما نزدیک ترند» اولین تجربه همکاری آبیار و خاکسار در گروه هنر و تجربه اکران شده است.

 «نفس» اوایل اردیبهشت ماه در یزد کلید خورد و در ادامه گروه، فیلمبرداری را در شهرهای هشتگرد و کرج و قزوین، تهران (پارچین و شوش)، شهریار و شهر ری ادامه دادند و در ‌‌نهایت همزمان با عید سعید فطر فیلمبرداری بخش‌های اصلی کار پس از ۷۰ جلسه با مدیریت ساعد نیکذات در رباط کریم به پایان رسید.

مهران احمدی، پانته‌آ پناهی‌ها، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی، ساقی زینتی، محمدرضا شیرخانلو، سیده ساره نورموسوی، علی خانبابایی و جمشید هاشم‌پور ایفاگر نقش‌های فیلم سینمایی «نفس» هستند.

 «نفس» قصه زندگی یک خانواده یزدی بین سال‌های ۵۷ تا ۶۲ است. «نفس» روایتی از زندگی چهار کودک با نام‌های «بهار»، «نادر»، «کمال» و «مریم» است که همراه پدرشان «غفور» (با بازی مهران احمدی) و مادربزرگ با بازی پانته‌آ پناهی‌ها در دهه۵۰ خورشیدی نفس می‌کشند! دنیای این کودکان دنیایی است پر از رویاهای زیبای کودکانه که قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

سایر عوامل نفس عبارتند از نویسنده و کارگردان: نرگس آبیار، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: روزبه سجادی حسینی، مدیر فیلمبرداری: ساعد نیک‌ذات، مدیر صدابرداری: عباس رستگارپور، طراح گریم: مهرداد می‌رکیانی، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادایمانی، مدیر تدارکات: امیر یمینی، عکاس: حمید جانی‌پور و بهنوش منصوری، مدیر تولید: بهزاد هاشمی، تهیه‌کنندگان: ابوذر پورمحمدی، محمدحسین قاسمی و شرکت نورتابان.

بخش نظردهی بسته شده است..