استاندار یزد: اعتبارات شهرستان ها سلیقه ای هزینه نشود

استاندار یزد با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به شهرستانها به هیچ وجه نباید سلیقه ای هزینه شود گفت: هزینه ها باید زودبازده بوده و برکات آن به بهترین وجه به مردم برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزسید محمد میرمحمدی در نشستی با فرمانداران استان که به منظور تشریح پروژه های تکمیل شده و در دست اجرا برپا شد از فرمانداران خواست تا لیست نهایی پروژه های تأثیرگذار شهرستانها را با ذکر جزئیات کامل ارائه دهند.

وی تأکید کرد: برگزاری جلسات این چنینی به منظور ایجاد هماهنگی بهتر و آشنایی با عملکرد مشترک و الگوپذیری از فعالیتهای مثبت یکدیگر است .
میرمحمدی همچنین خاطرنشان کرد : تمامی پروژه ها باید دارای طرح مشخص، مشاور و برآورد هزینه معلوم باشد تا در شورای برنامه ریزی استان مطرح شود و در غیر این صورت قطعاً پذیرفته نخواهد شد.
عالی ترین مقام اجرایی استان، اولویت تکمیل طرحها و پروژه ها را متعلق به طرحهای بالای ۸۰ درصد دانست و از هماهنگی و همکاری مؤثر استانداری با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبر داد.
وی حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار در رأس کمیته تخصیص اعتبارات استانی را، موجب حاکمیت برنامه ریزی در تخصیص اعتبارات دانست.
استاندار با اشاره به لزوم محوریت فرمانداران در شهرستان ها گفت : فرماندار در حوزه شهرستان ، تصمیم گیر نهایی و هماهنگ کننده اصلی میان همه مدیران و دستگاههاست و همین نقش را بخشداران نیز در بخشها باید ایفاء کنند.
میرمحمدی در پایان ضمن تشکر از ارائه گزارشات صورت گرفته از سوی فرمانداران، بر لزوم توجیه اقتصادی و فنی تمامی طرحها جهت اجرا تأکید کرد.ایرنا

 

بخش نظردهی بسته شده است..