وزیر ارشاد: رستاخیز حتما اکران می شود

no-thumbs

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باره اکران فیلم رستاخیز گفت: نظر فقهی مراجع برای مقلدانشان قابل احترام است اما اجازه دهند فیلم رستاخیز برای علاقه مندانش اکران شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوزعلی جنتی در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایرنا درباره وضعیت اکران فیلم رستاخیز گفت: این فیلم حتما اکران خواهد شد اما نظرات مراجع اعظام نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه درویش کارگردان فیلم شخصا فیلم را در بیوت مختلف مراجع نمایش داده و اصلاحاتی مختلفی روی آن انجام داده است گفت: به دنبال این هستیم که فیلم در وضعیت و زمان مناسب اکران شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه خود من بیشترین کمک را چه در زمان تولید و چه در زمان اکران به فیلم رستاخیز کرده ام گفت: حتی در رایزنی با وزرای مختلف خواسته ام تا دی وی دی این فیلم را پیش خرید کنند و در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

جنتی خاطرنشان کرد: رستاخیز از فیلم های بسیار ارزشمند سینمای ایران است و قطعا باید اکران شود.

وی همچنین در خصوص حمایت از ساخت فیلم های فاخر گفت: فیلم های فاخر حتما نباید مستقیما دینی باشند، از هر فیلمی که بتواند فرهنگ و اخلاق جامعه را ارتقا دهد حمایت می کنیم.

وی در خصوص اعتراض برخی افراد در جلوی سینماها و در اعتراض به اکران فیلم رستاخیز گفت: با بررسی هایی که انجام دادیم این واکنش ها بیشتر رقابت سینمایی بوده است. همانطور که در بسیاری از صنوف رقابت وجود دارد در میان سینماگران نیز این رقابت باعث شده برخی نسبت به اکران این فیلم اعتراض کنند.

جنتی با تاکید بر اینکه ۲۰ یا ۳۰ نفری که در جلوی وزارت ارشاد نسبت به اکران فیلم رستاخیز اعتراض داشتند به هیچ وجه انگیزه های مذهبی را دنبال نمی کردند توضیح داد: ما شاهد بودیم همین افراد در ایام ماه مبارک رمضان روبروی وزارت ارشاد روزه خواری می کردند.

جنتی درباره پخش فیلمی در شبکه های اجتماعی درباره قمه زدن یک خانم در اعتراض به اکران رستاخیز گفت: معلوم نیست این حرکت کی انجام شده و واقعا در اعتراض به اکران رستاخیز باشد، شاید در روز عاشورا و یا زمان دیگری انجام شده باشد چرا که برای ما واقعا مشخص نیست.ایرنا

رستاخیز به کارگردانی احمدرضا درویش در اولین روز اکران خود با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ادامه نمایش بازماند. این اثر فیلمی با موضوع عاشورا توسط بخش خصوصی تولید و در سی و دومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت ۹ سیمرغ بلورین و کسب جایزه بیرق طلایی (ویژه مصطفی عقاد) شده است.

آرش آصفی، حسن پورشیرازی، فرهاد قائمیان، پوریا پورسرخ، بابک حمیدیان، بهادر زمانی، یاور احمدی فر، بهنام تشکر، انوشیروان ارجمند و … و هفت بازیگر از کشورهای عربی در فیلم رستاخیز ایفای نقش کرده اند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است؛ پس از مرگ معاویه، یزید به عنوانِ خلیفه مسلمین بر خلافت تکیه می زند و به والیِ مدینه نامه می نویسد که از حسین(ع) بیعت بگیرد.

بخش نظردهی بسته شده است..