ایجاد شهرک سلامت شهر یزد

no-thumbs

فرماندار یزد بر ضرورت ایجاد شهرک سلامت در یزد تاکید کرد و گفت: موضوع ساماندهی مطب پزشکان در شهر در راستای رفع مشکلات به وجود آمده بوده که بارها نیز از سوی مردم مطرح شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی یزدی نیوز، محمود شاکری شمسی در نشست هم اندیشی ساماندهی ساختمان و مطب پزشکان و ایجاد شهرک سلامت شهرستان یزد، با تقدیر از همراهی و وفاق به وجود آمده میان مدیران ذیربط مبنی بر ساماندهی مطب پزشکان سطح شهر و ایجاد شهرک سلامت در یزد اظهار داشت: موضوع ساماندهی مطب پزشکان در شهر یزد در راستای رفع معضلات و مشکلات به وجود آمده بوده که بارها نیز از سوی مردم مطرح و مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: استان بویژه شهرستان یزد با بهره مندی از وجود پزشکان متخصص و متعهد و ارائه خدمات با کیفیت بالای پزشکی به بیماران شرایطی را فراهم کرده تا مردم از سایر نقاط کشور به یزد روانه شوند.

شاکری شمسی تصریح کرد: در حال حاضر یزد به عنوان یکی از قطب های درمانی بسیار مهم در سطح کشور و حتی برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس مطرح است لذا ضرورت دارد با کاهش مسائل و مشکلات فعلی ساختمان های پزشکان از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده شود.

فرماندار یزد گفت: رفت و آمد وسائل نقلیه، استقرار مراجعین در معابر، پارک ها و حتی برخی از میادین سطح شهر، پخش زباله های عفونی، فرسودگی ساختمان ها و نبود امکانات لازم برای مراجعت بیماران از مهمترین مسائل و مشکلات مطب پزشکان در مرکز شهر یزد است.

نشست ساماندهی پزشکان یزدی

وی ادامه داد: به منظور دسترسی راحت تر مراجعین، رفع برخی از مشکلات پیش آمده برای شهروندان و کاهش ناهنجاری های اجتماعی ناشی از استقرار و اسکان مراجعین و متقاضیان غیر بومی خواهان استفاده از خدمات درمانی استان ضرورت دارد تا نسبت به امکان سنجی و استقرار واحدهای ارائه خدمات پزشکی در مکان مناسب تری تصمیمات لازم اتخاذ شود.

مناسب بودن محور یزد- تفت برای ایجاد شهرک سلامت یزد

وی افزود: محور یزد – تفت با توجه به سهولت امکان دسترسی سایر شهرستان ها، دیگر استان ها و حتی متقاضیان خارج از کشور و نیز آماده سازی صورت گرفته و وجود زیرساخت های لازم می تواند محل مناسبی برای ایجاد شهرک سلامت در یزد باشد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان یزد در بخشی دیگر از سخنان خود با اعلام اینکه در شهرستان یزد کلیه برنامه ها و اقدامات بر مبنای سلامت محوری و بهداشت بوده است گفت: در شهرستان یزد به دنبال استقرار هر صنعتی نیستیم بلکه یکی از رویکردهای ما در شهرستان توسعه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پاک است.

فرماندار یزد افزود: توریسم درمانی یکی از بخش های صنعت گردشگری است که با توجه به قابلیت های یزد به عنوان یک شهر تاریخی و دارای ظرفیت های مهم در حوزه پزشکی می تواند بیش از این گسترش یابد.

نشست ساماندهی پزشکان یزدی

شاکری شمسی اظهار داشت: از زمان ارائه پیشنهاد ایجاد شهرک سلامت در شهرستان یزد تا کنون سرمایه گذارانی برای همکاری در اجرای این طرح اعلام آمادگی نموده اند.

ایجاد شهرک سلامت باعث ارتقا پتانسیل های یزد در حوزه بهداشت و درمان می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این نشست با بیان اینکه ساماندهی مطب های پزشکان به عنوان یکی از مهمترین مطالبه عمومی شهروندان و مورد نیاز استان است افزود: تجمیع این ساختمان ها و ایجاد شهرکی که دارای تمامی امکانات به روز و مورد نیاز در بخش درمان و بهداشت باشد قطعاً می تواند در ارتقاء پتانسیل های شهرستان یزد در حوزه بهداشت و درمان مؤثر باشد.

محمدرضا میرجلیلی همچنین خواستار شد تا این طرح در قالب یک پروژه مشخص تعریف شود تا براساس آن شرح وظایف دستگاه های مرتبط در آن نیز مشخص شود.

گفتنی است در این جلسه هر یک از اعضاء به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص ساماندهی مطب پزشکان و ایجاد شهرک سلامت پرداختند.مهر

 

بخش نظردهی بسته شده است..