رتبه اول یزد در نرخ بیکاری زنان در کشور

مدیرکل امور بانوان و خانواده استان یزد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان یزد هم اکنون در راس ماموریت‌های سازمانی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان قرار گرفته است.

به گزارش یزدی نیوز فاطمه دانش یزدی در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب این سند در شهریور ماه سال قبل گفت: بحث تحکیم بنیان خانواده از راه ظرفیت سازی و ارتقای تاب آوری فردی و اجتماعی و تقویت زیرساخت‌ها با رویکرد عدالت جنسیتی یکی از اولویت‌های معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری است که بر این مبنا سند استانی یزد اجرایی شد

 
وی افزود: هدف از این سند، بحث بومی‌سازی رویکرد کلی سند و نکاتی که در عوامل محیطی، بافت تاریخی و صنعتی بودن یزد بوده و به دنبال توصیف روشنی از وضعیت موجود زنان و خانواده استان یزد با رویکرد نتیجه محور و حرکت به سمت وضعیت مطلوب در بحث خانواده و زنان است.
 
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استان یزد ادامه داد: خروجی نهایی این سند، یک سند برنامه‌ای است که طرح و اقدام را در چهارچوب ارزش‌ها، چشم‌انداز و سیاست‌های کلی استان در حوزه زنان و خانواده دارد.
 
 
دانش یزدی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها مکلف هستند در حوزه وظایف سازمانی خود، این سند را در ماموریت‌های سازمانی خود مد نظر قرار دهند، تأکید کرد: تعیین وضع موجود بانوان در استان یزد، تعیین قابلیت‌ها و تنگناها، مقایسه استان یزد با سایر استان‌ها، تعیین دستاورد‌ها و خروجی‌ها و تاثیرات، احصاء و اولویت‌بندی مسائل و تحلیل مسائل و همچنین تعیین نحوه پایش و ارزیابی خروجی‌ها و رتبه‌بندی شهرستان‌ها از نظر مسائل موجود از جمله نتایج اولیه تدوین این سند در استان یزد است.
 
 
وی با اشاره به اینکه یزد بالاترین نرخ بیکاری زنان در کشور را دارد، گفت: در شهرستان بهاباد هم به نسبت سایر شهرستان‌های استان یزد، بالاترین نرخ بیکاری زنان را داریم.
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما

بخش نظردهی بسته شده است..