امام جمعه یزد:

توجه به قرآن در مدارس و دانشگاه فرهنگیان افزایش یابد

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه قرآن باید در تمام بخش های زندگی ما جاری و ساری باشد، گفت: توجه به قرآن در مدارس و دانشگاه فرهنگیان افزایش یابد.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار با رئیس دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه باید قرآن در تمام ابعاد زندگی ما ساری و جاری باشد اظهار داشت: متأسفانه امروز قرآن جایگاه واقعی را در زندگی ما ندارد.

 
وی با اشاره به توجه ویژه حضرت امام خمینی (ره) به قرآن کریم گفت: آن حضرت آنقدر به قرآن، قرائت و عمل به دستورات آن توجه داشتند که هیچ زمانی در زندگی ایشان ترک نمی‌شد.
 
امام جمعه یزد افزود: ایشان روزانه بین هفت تا ۱۰ جز قرآن کریم را قرائت می‌کردند و اهتمام بسیار خاصی به آن داشتند و در عین حالی که به قرائت قرآن مشغول بودند، به معانی آن هم توجه خاصی داشته و آن را در زندگی خود پیاده می‌کردند.
 
ناصری یزدی که در طول سال‌های تبعید حضرت امام خمینی (ره) بود افزود: در نجف هم احمدآقا می‌گفتند که بحث قرائت قرآن کریم امام همچنان حفظ شده به گونه‌ای که ایشان شبانه روز را به چهار قسمت تقسیم می‌کردند و حتماً در این ساعات ۱۰ جز قرآن را می‌خواندند.
 
نماینده ولی فقیه در استان یزد یکی از مهمترین دلایلی که سبب موفقیت آن حضرت در تمام فعالیت‌هایشان می‌شد را همین توجه به قرآن کریم دانست و افزود: امام خمینی (ره) آنقدر به امیرالمومنین (ع) متوسل شدند که توانستند زمینه پیروزی انقلاب را فراهم کنند.
 
وی با بیان اینکه متأسفانه در جامعه ما به دلیل سبک غلط آموزشی، تفکر و تعقل کمتر وجود دارد و آموزش و پرورش علاوه بر اینکه این دو موضوع را در سرفصل دروس خود ندارد، تدین را هم بسیار ضعیف دارد ادامه داد: ترویج قرآن کریم هم بدون تفکر و تعقل در آیات و معنای آن نمی‌تواند تأثیر لازم را بگذارد و حتماً باید به تفسیر و معانی آیات هم توجه لازم شود.
 
امام جمعه یزد با بیان اینکه در راستای ترویج قرآن کریم باید در مدارس و دانشگاه فرهنگیان سرمایه گذاری زیادی شود گفت: این دو حوزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید به بحث قرآن در این فضاها بیش از پیش توجه شود.
 
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه تغییر سبک آموزشی از سبک آموزشی قرآنی به نوع فعلی آن بزرگترین ضربه را به آموزش و پرورش در ایران زد گفت: انگلیسی‌ها ۱۰۰ سال قبل با این اقدام و تغییر سبک، سطحی نگری بسیار بدی را در سیستم آموزشی ایران ایجاد کردند.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد به فعالیت مدارس صدرا و معارف در کشور اشاره کرد و گفت: این مدارس تاکنون اقدامات بسیار خوبی در حوزه پیشرفت کشور انجام داده‌اند و باید در راستای تربیت دینی دانش آموزان، اقدامات لازم نسبت به تقویت و توسعه این مدارس را بیش از پیش در دستور کار قرار دهیم.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..