استاندار یزد در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی عنوان کرد :

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای رونق گردشگری

استاندار یزد با بیان اینکه اقدامات حمایتی استان برای مقابله با آسیب های کرونا در بخش گردشگری فراتر از دیگر استان های کشور و اعتبارات ملی بوده است، افزود: پیگیری های بسیاری در سطح رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزرا برای عطف توجه آنها نسبت به آسیب های وارده به بخش گردشگری انجام داده ایم و از تمام...

به گزارش یزدی نیوز«محمد علی طالبی» در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور اعضای شورا و به منظور بررسی مسائل و مشکلات صنعت گردشگری استان، در محل اتاق بازرگانی برگزار شد، با اشاره به دغدغه مند بودن فعالین گردشگری استان نسبت به سلامت گردشگران و همشهریان، عنوان کرد:  در ابتدای ورود بیماری کرونا به استان با پیشنهاد فعالین گردشگری از جمله هتلداران یزدی، هتل ها و مراکز اقامتی استان تعطیل شد.

دکتر طالبی با بیان اینکه اقدامات حمایتی استان برای مقابله با آسیب های کرونا در بخش گردشگری فراتر از دیگر استان های کشور و اعتبارات ملی بوده است، افزود: پیگیری های بسیاری در سطح رئیس‌جمهور، معاون اول رئیس جمهور و وزرا برای عطف توجه آنها نسبت به آسیب های وارده به بخش گردشگری انجام دادیم.
 وی با بیان اینکه اقدامات استان برای حمایت از بخش گردشگری به پیگیری های ملی محدود نشد، افزود:  با کمک شهرداری و برخی صنایع و معادن بزرگ استان سپرده‌گذاری هایی در بانک های قرض الحسنه انجام شد تا از قِبَل آن بتوانیم وام هایی به فعالین گردشگری پرداخت کنیم. همچنین تعطیلی مهمانسراهای ادارات برای اسکان مهمانان در مراکز اقامتی استان از دیگر اقدامات حمایتی بود.
 استاندار با اشاره به رویکرد حمایتی استان از هنرمندان و فعالین صنایع دستی استان، عنوان کرد: با ابلاغی به مدیران دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازما‌ن‌ها مقرر شد هدایا و جوایز مورد نیاز در سال جاری از محل آثار هنرمندان بومی استان یزد در حوزه صنایع دستی خریداری شود.
 بالاترین مقام اجرایی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به استان و نگاه ویژه ایشان به موضوع گردشگری در یزد، عنوان کرد : آیت الله رئیسی در جریان سفر خود به یزد از گردشگری به عنوان محور اصلی توسعه استان یاد کرد و همین رویکرد در دستگاه قضایی استان عینیت یافت.
استاندار با بیان اینکه توسعه و تقویت گردشگری سلامت، علاوه بر تقویت درآمدهای استان، منجر به توسعه اشتغال می شود، افزود : بر اساس پیشنهادات فعالین حوزه گردشگری استان، ساز و کار و برنامه مدونی برای تقویت گردشگری سلامت در استان تدوین می شود.
 وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به چالش های حوزه امنیت بافت تاریخی، عنوان کرد: در قالب کمیسیون امنیت گردشگری و با مشارکت قوه قضائیه و نیروی انتظامی، امنیت بافت تاریخی را تقویت می کنیم.
 
 
منبع:استانداری یزد

بخش نظردهی بسته شده است..