امام جمعه یزد:

دولت و مجلس رفع مشکل مسکن و گرانی را در اولویت قرار دهند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به مشکلات جدی در حوزه مسکن و معیشت مردم گفت: دولت و مجلس باید رفع مشکلات حوزه مسکن و گرانی را در اولویت قرار دهند.

به گزارش یزدی نیوز آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اهمیت توکل در رزق و روزی اظهار داشت: اگر به خدا توکل کنید، خداوند متعال هرگز بنده خود را رها نمی‌کند مگر اینکه کسی خود در کسب روزی کوتاهی کرده باشد.

 
وی افزود: اگر کسی توکل داشته باشد و بداند خدای روزی او را می‌رساند، آنگاه دیگه خلاف نمی‌کند، احتکار و گرانفروشی نمی‌کند و سر برادر دینی خود کلاه نمی‌گذارد.
 
ناصری ادامه داد: مسئله فرزندآوری نیز همین است و بسیاری از جوانان به خاطر اینکه از مخارج او می‌ترسند، اقدام به فرزندآوری نمی‌کنند در حالی که خداوند روزی او را تضمین کرده و باید با توکل به خدا و ایمان به تحقق وعده خدا اقدام کنند و اگر غیر از این باشد، ظن به خدا و توهین به ساحت خداوند متعال کرده اند زیرا روزی همه انسان‌ها دست خداست.
 
خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفارشات مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس که دارای ۱۴ محور بود، عنوان کرد: امیدواریم نمایندگان در این محورها جدی باشند و گروه‌هایی تشکیل دهند و با حضور کارشناسان برای محقق شدن این رهنمودها و دغدغه‌ها اقدام جدی انجام دهند.
 
وی تاکید کرد: با این بیانات مجلسی‌ها باید برنامه ریزی دقیق کنند و این فرازها را سرلوحه خود قرار دهند و آن را عملی و قانون کنند و با ارائه آن به دولت، بر اجرای صحیح آن نیز نظارت جدی داشته باشند.
 
ناصری، گرانی‌ها، مسکن، مسائل ارزی، مسائل فرهنگی و … را از جمله مشکلات موجود کشور برشمرد و افزود: این مسائل از دغدغه‌های رهبری و مردم است و معتقدیم ظرفیت‌های لازم در کشور برای رفع این دغدغه‌ها وجود دارد اما باید برای آن اقدام و برنامه ریزی جدی شود.
 
وی ادامه داد: مردم ما پا به کار و آماده هستند ضمن اینکه جوانان مستعد و نخبه بسیاری داریم که می‌توانند در رفع این مشکلات کمک کار دولت باشند به شرط اینکه دولت کار جدی را آغاز کند
 
امام جمعه یزد تصریح کرد: اشتغال، تولید، مهار تورم، مدیریت اقتصادی، عدم وابستگی به بودجه نفت، مسکن، ازدواج جوانان، فرزندآوری و تداوم نسل، مدیریت فضای مجازی و … از مسائل کلیدی کشور است که دولت و مجلس باید با مدیریت و برنامه ریزی قوی اهتمام جدی برای رفع این مسائل داشته باشند.
 
ناصری ادامه داد: در طول چهار دهه گذشته در هر دوره نیاز به تحولاتی داشته ایم تا بتوانیم پیشرفت را رقم بزنیم و اکنون این تحول در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش، آموزش عالی و بسیاری از حوزه‌های فرهنگی ضروری است تا بتوانیم دانش آموزان و دانشجویانی متفکر و خلاق تربیت کنیم که مجلس باید در این زمینه نیز وارد عمل شود.
 
وی تصریح کرد: اکنون نیروها و نخبگان ما به خارج از کشور فراخوانده می‌شوند و استعدادها از این طریق از کشور خارج می‌شوند در حالی که در کشور خودمان به اینها توجه کافی صورت نمی‌گیرد.
 
ناصری یادآور شد: این جوانان سرمایه‌های آینده کشور هستند و نباید با بی توجهی راه را برای رفتن آنها هموار کنیم بلکه باید از آنها حمایت و پشتیبانی شود تا بتوانند برای کشور مثمرثمر باشند.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..