با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء در یزد؛

کار احداث خط دوم انتقال آب به یزد از سر گرفته می‌شود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس از سفر فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به یزد خبر داد و گفت: در این سفر دو پروژه مهم خط دوم انتقال آب و راه آهن یزد ـ اقلید مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدصالح جوکار اظهار داشت: قرارگاه خاتم الانبیا در حال حاضر در یزد دو پروژه بسیار مهم شامل خط دوم انتقال آب به یزد و راه آهن یزد اقلید در دست احداث دارد ضمن اینکه قرارگاه خاتم الانبیا در حوزه معادن یزد نیز فعال است.

 
وی عنوان کرد: بر این اساس از مدتها قبل پیگیر سفر فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به استان یزد بودیم که بر این اساس روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، یزد میزبان فرمانده این قرارگاه و مسئولان آب نیرو به عنوان مجری خط دوم است.
 
جوکار بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده، جلسه سه جانبه ای بین مسئولان استان، استاندار و مجموعه دستگاه‌هایی که مرتبط با مسئله انتقال آب هستند و مسئولان آب نیرو و فرمانده قرارگاه خاتم برگزار می‌شود.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس اظهار داشت: خط دوم انتقال آب مدتهاست که به دلیل عدم تأمین منابع مالی متوقف شده بر این اساس در تلاشیم با توافقی که در جلسات روز پنجشنبه انجام می‌شود، این خط فعال شود.
 
جوکار ادامه داد: یک بخش تعهدات بر عهده استان یزد و یک بخش بر عهده آب نیرو خواهد بود و تأمین اسناد خزانه و بخش اجرایی هم بر عهده قرارگاه است که با ظرفیت و توانمندی‌های قرارگاه هرچه زودتر این خط اجرایی می‌شود.
 
وی یادآور شد: در مورد خط آهن یزد اقلید هم با توجه به ضرورت و اهمیت این خط که اتصال یزد را به جنوب کشور رقم می‌زند، مذاکراتی انجام می‌شود و امیدواریم بتوانیم اعتبارات سال ۹۹ این خط را جذب کنیم.
 
جوکار، دیدار با فرمانده سپاه، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، بازدید از پروژه‌های قرارگاه و … از برنامه‌های این سفر است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..