نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

ساز و کار اجرای سند تحول بنیادین برای معلمان فراهم شود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با اشاره به اینکه معلمان نقش مهمی در اجرای سند تحول بنیادین دارند، گفت: ساز و کار اجرای سند تحول بنیادین باید برای این قشر فراهم شود.

به گزارش یزدی نیوزمحمدصالح جوکار،در دیدار با مدیرکل و معاونین آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به اینکه آموزش و پرورش متولی اصلی پرورش نیروی انسانی است، اظهار داشت: تضمین سلامت جامعه در گرو عملکرد آموزش و پرورش است و این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 
وی با انتقاد از اینکه طرح تحول بنیادین از ابتدا با برخورد خوبی روبرو نشد و فهم مشترک نسبت به آن در هیچ سطحی از بدنه آموزش و پرورش و مسئولان ایجاد نشد، عنوان کرد: هنوز هم با وجود سال‌هایی که از تدوین و تصویب این سند گذشته، نتوانستیم به صورت کامل آن را اجرایی کنیم.
 
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل و مصیبت این است که هنوز افرادی با این طرح مخالفت می‌کنند، افزود: این طرح زمانی به ثمر می‌نشیند که همه بدنه آموزش و پرورش به ویژه معلمان با آن همراهی کنند.
 
جوکار بیان کرد: معلم باید اعتقاد، باور و رضایتمندی لازم را داشته باشد و حداقل نیازهای او تأمین شود نه اینکه معلمان و مدیران مدارس ناراضی باشند آنگاه از آنها بخواهیم سندی به این مهمی را اجرایی کنند.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس تصریح کرد: متأسفانه نارضایتی در بین معلمان و مدیران مدارس موج می‌زند اما باید این شرایط اصلاح و ساز و کار اجرای این سند برای آنها فراهم شود.
 
وی ادامه داد: در بحث‌های مختلف از ضرورت وجود نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی صحبت به میان می‌آید ولی اکنون خروجی آموزش و پرورش آن چیزی نیست که در اهداف سند توسعه دیده شده و نمونه آن بیکاران فارغ‌التحصیل در جامعه است.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..