رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس:

قانون انتخابات شوراها اصلاح می‌شود

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه شوراها نتوانستند کارکرد واقعی خود را داشته باشند، گفت: در حال اصلاح قانون انتخابات شوراها هستیم.

به گزارش یزدی نیوزمحمدصالح جوکار، در نشست با دهیاران و بخشداران شهرستان‌های یزد و اشکذر که با موضوع بررسی مشکلات این دو شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه برگزاری چنین نشست‌هایی این است که بتوانیم خدمتی به مردم انجام دهیم.

 
وی تصریح کرد: در شرایط فعلی اقتصاد کشور، حداقل کاری که می‌توانیم بکنیم این است که رنج مردم را کاهش دهیم نه اینکه خودمان به آنها گیر بدهیم و سنگ جلوی پایشان بیاندازیم.
 
جوکار بیان کرد: بخشی از مردم واقعاً نسبت به مسائل اقتصادی، تورم، بیکاری و مسکن ناراحت و عصبانی هستند، اگر بخواهیم مقداری از این عصبانیت را کم کنیم و رضایت‌مندی را افزایش دهیم باید در ارائه خدمات تسریع و بهبود ببخشیم.
 
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز بخشی از مردم احساس امید را از دست دادند و این اصلاً خوب نیست، مسئولان این موضوع را جدی بگیرند و برای رفع آن تلاش کنند.
 
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم امروز کار پر ثوابی انجام دهیم، خدمت به مردم است و هیچ کاری ارزش بالاتری از این موضوع ندارد، گفت: هر کسی به مردم خدمت نکند خائن است و به این کشور، نظام، مردم، دین و همه این موارد خیانت می‌کند.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی افزود: شوراها یک نهادهای مردمی و برخواسته از مردم هستند و باید در راستای پیگیری مطالبات مردم حرکت و فعالیت کنند و فلسفه شوراها غیر از این نیست.
 
جوکار ادامه داد: اگر شورا محل تنش و رفع مسائل حزبی، جناحی و گرایش‌های خاص باشد، هیچ ارزشی ندارد؛ شورا باید بدون دغدغه خاطر به منافع حزبی، جناحی و گروهی در راستای رفع مشکلات مردم حرکت کند.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این شورا را ایجاد کردیم که بخشی از کار حاکمیت توسط خود مردم انجام شود اما متأسفانه برخی از شوراها غیر از زحمت برای مردم هیچ چیزی ندارند.
 
وی افزود: کرونا یک موضوع را اثبات کرد و آن اینکه چه ثروتمند و چه فقیر باشیم باید برویم و این دنیا قرار نیست برای ما ابدی باشد، پس باید از این موضوع درس بگیریم و بدانیم که پست‌ها نمی‌ماند پس در این مدت برای مردم خدمت کنیم.
 
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال اصلاح قانون انتخابات شوراها هستیم که هم در بخش نظارتی و هم در حوزه مدیریتی که باید در شوراها وجود داشته باشد بخشی از مشکلات برطرف شود.
 
جوکار تاکید کرد: در حال حاضر نگاهمان و عقیده ما این است که شوراها نتوانستند کارکرد واقعی خود را داشته باشند، البته بخشی از این مشکل به حوزه نظارت ضعیف باز می‌گردد.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس عنوان کرد: این موضوع تنها مرتبط به شوراها نیست و اگر روزی مصوبات مجلس برای رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور نباشد، این چنین مجلسی به درد نمی‌خورد.
 
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..