نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:

حمایت از تعاونی‌ها با جدیت بیشتری دنبال شود

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: حمایت از تعاونی‌ها با جدیت بیشتری دنبال شود.

به گزارش یزدی نیوزمحمدصالح جوکار، در بازدید از یکی از کارخانه‌های شیر و شرکت تعاونی در محمدآباد با اشاره به اینکه تشکیل این اتحادیه اقدام بسیار خوبی در راستای کمک به وضعیت اقتصادی روستای محمدآباد و استان یزد است، اظهار داشت: شرکت‌های تعاونی نقش مهمی در رفع مشکلات اقتصادی و پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور دارند.

 
وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه جایگاه ویژه‌ای برای شرکت‌های تعاونی دیده شده است، عنوان کرد: بر اساس برنامه ششم، باید ۷۰ درصد شرکت‌ها تا پایان برنامه، تعاونی باشند که متأسفانه این اتفاق رخ نداد.
 
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه در حال حاضر بیش از ۸۰۰ نفر از مردم روستای محمدآباد در این تعاونی عضو هستند می‌تواند برای مردم این روستا درآمدزایی خوبی داشته باشد.
 
جوکار بر ضرورت توسعه تعاونی‌ها در حوزه‌های مختلف تاکید کرد و گفت: هر روستا یا منطقه‌ای نیازمند حداقل یک تعاونی قوی و تخصصی است که بتواند زمینه درآمد پایدار برای مردم آن منطقه را فراهم کند.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این چنین تعاونی‌هایی می‌توانند زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی باشند و در صورتی که حمایت لازم از آنها صورت گیرد، بسیاری از مشکلات اقتصادی برطرف می‌شوند.
 
وی به مشکلات مطرح شده از سوی مدیرعامل این ائحادیه، دهیار و رئیس شورای روستای محمدآباد اشاره کرد و گفت: پیگیری لازم برای رفع مشکلات این منطقه و شرکت تعاونی انجام می‌شود.
 
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با درخواست اعضای شورای روستا و دهیار محمدآباد نسبت به واگذاری و تعریف پهنه دامپروری در این منطقه گفت: باید بررسی‌های لازم صورت پذیرد و در بهترین مکان این پهنه تعریف و جانمایی شود.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر

بخش نظردهی بسته شده است..