معاون جوانان استان یزد تاکید کرد:

ضرورت تولید محتوا با موضوع ازدواج در فضای مجازی

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به ضرورت تولید محتوا با موضوع ازدواج در فضای مجازی، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت فاصله گذاری اجتماعی برنامه‌های هفته ازدواج با محوریت فضای مجازی برنامه‌ریزی و اجرا شود.

به گزارش یزدی نیوز«احمد طالبی» در نشست هماهنگی برنامه های هفته ازدواج که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط با ازدواج جوانان برگزار شد ، ضمن تبریک دهه کرامت گفت: در سال‌های گذشته برنامه‌های هفته ازدواج به صورت  شکلی و نمایشی برای جوانان در قالب برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های ازدواج، تجلیل از فعالان حوزه ازدواج، معرفی دستاوردهای دستگاه‌های فعال در حوزه جوانان به مخاطبان معرفی می‌شد اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم توجه به رعایت مسائل بهداشتی نگاهی متفاوت و فراتر از سال‌های گذشته می‌باشیم.

 
وی هفته ی ازدواج را بهترین فرصت برای بیان مشکلات جوانان عنوان کرد و افزود: بیان کردن مشکلات جوانان فقط بر عهده اداره کل ورزش و جوانان نیست بلکه مسئولین استان و رسانه‌ها باید تلاش کنند تا  با فرهنگ سازی این امر الهی در بین جوانان بحث ازدواج آسان را مورد بررسی قرار دهند.
 
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد با تاکید برتدوین برنامه‌های کاربردی و متنوع در هفته ازدواج توسط دستگاه‌های استان یزد، خاطرنشان کرد:  با توجه به شرایط موجود، تاکید ویژه‌ای نسبت به ارایه محتوا و برگزاری برنامه‌ها در فضای مجازی وجود دارد و بر همین اساس برگزاری وبینارهای آموزشی و گفتگو محور از جمله فعالیت‌هایی است که در دستور کار قرار گیرد.
 
طالبی ادامه داد: البته برنامه‌های مختلف دیگر خارج از فضای مجازی توسط دستگاه‌ها برنامه می‌شود، از جمله نمایش‌های خیابانی و جشنواره های مختلف که تاکیدمان بر اجرای دقیق فاصله گذاری اجتماعی در برگزاری این رویدادها است.
 
«محمدحسین رحیمی نسب» دبیر مجمع خانواده نیز در این نشست به اجرای طرح سامان خانواده اشاره کرد و گفت: طرح شش  محوری سامان خانواده با هدف هم سازی، روان سازی و شبکه سازی فعالیت ها در حوزه خانواده تهیه شده و در آن فعالیت‌ها به شش بخش ترویج، تسهیل، تکلیف، تعالی، تشکیل و تحکیم دسته بندی شده اند.
 
وی افزود: باید تلاش شود تا با همکاری و همراهی همه مسئولین و دستگاه های اجرایی از موازی کاری در حوزه ازدواج جلوگیری شود و مسائل و مشکلات جوانان در امور ازدواج را مرتفع کرد.
 
 به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، اجرای طرح سواد زندگی با مسیر خوب ریستن توسط آموزش و پرورش ، رونمایی از سامانه خیرین ازدواج و راه اندازی پویش ازدواج جوانان با همیاری خیرین توسط مجمع خیرین ازدواج استان، فضاسازی شهری، رادیو پارک، مسابقات مجازی، تهیه کلیپ و پوسترهای آموزشی توسط سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری یزد ، ارائه مشاوره ازدواج به صورت نیم بها توسط بهزیستی و جشنواره فروش با ارایه تخفیف و فروش اقساطی اقلام جهیزیه توسط شبکه فعالین ازدواج از مصوبات این نشست بود.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..