مدیر کل ICT یزد خبر داد:

جایگاه سوم یزد در شاخص توسعه یافتگی فاوا

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه و تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال، رتبه استان در شاخص توسعه یافتگی فاوا را در بین استان‌های کشور سوم ذکر کرد.

به گزارش یزدی نیوز«محمدرضا پاکدل» در نشست شورای مدیران بخش فاوای استان که با حضور «سید جلیل میرمحمدی» رئیس مجمع نمایندگان استان یزد و نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تشریح شش رکن اصلی زیست بوم نوآوری و کارآفرینی فناوری اطلاعات استان شامل زیرساخت‌ها، سرمایه انسانی، تامین مالی، نهادهای پشتیبان، تحقق و توسعه و فرهنگ، بر اهمیت توجه به همه ابعاد زیست بوم جهت توسعه بازار ICT استان و افزایش اشتغال در این حوزه که منجر به شاغل شدن افراد تحصیل کرده و مهاجرت معکوس می شود، تاکید کرد.

 
رییس شورای مدیران بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، رتبه استان در شاخص توسعه یافتگی فاوا در بین استان‌ها را رتبه سوم و در وضعیت بسیار خوب بیان کرد و از کسب امتیاز عالی در توسعه ارتباطات روستایی توسط استان خبر داد و در ادامه به تشریح وضعیت ارتباطات در استان و حوزه انتخابیه تفت و میبد پرداخت.
 
«سید جلیل میرمحمدی» رئیس مجمع نمایندگان استان نیز در این نشست، صیانت از سرمایه‌های انسانی، محیط زیست و منابع طبیعی را نیازمند توجه مضاعف و سرمایه‌گذاری استان در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات به جای صنایع دارای آلایندگی زیست محیطی دانست.
 
وی با توجه به بهره‌برداری نشدن کامل از ظرفیت پهنای باند ایجاد شده در استان، بر اهمیت تولید محتوا و ارایه خدمات در راستای سالم سازی فضای مجازی در کنار ایجاد اشتغال و تولید ثروت تاکید کرد.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان در پایان نیز ضمن تشکر از عملکرد خوب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های ارتباطی و تقدیر از عملکرد مدیران استانی در کسب جایگاه خوب استان در شاخص‌های توسعه یافتگی فاوا، آمادگی خود را برای پیشبرد برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح کشور و استان یزد و حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه اعلام کرد.
 
 به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در چهارمین نشست شورای مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در سال جاری مدیران مخابرات، زیرساخت، پست‌بانک، پست، نظام صنفی رایانه‌ای و نمایندگان اپراتورهای ایرانسل و رایتل نیز از برنامه‌ها و اقدامات خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش دادند.
 
 
منبع:ایسنا یزد

بخش نظردهی بسته شده است..